Denizli Haber - Denizli’de İYİ Parti İl Başkanı Özer Tunçtürk’ün istifasının ardından bu göreve genç avukat Bayram Can Çapar aday oldu. Ocak ayında il kongresini yapan partide yeni il başkanını yönetim kurulu üyelerinin kendi içinden belirleyeceği öğrenildi. 40 kişiden oluşan parti yönetiminde görev alan Çapar adaylığını sosyal medyadan partililere seslenerek duyurdu.

Çapar yazılı açıklamasında; “Atatürk’ün gençliğe hitabesinde biz Türk gençliğine yüklediği ödev, görev ve inanç ile daha önceden de olduğu gibi bugün de büyük bir sorumluluk taşımaya ve partimiz için tüm teşkilatımız için elimi taşın altına koymaya hazırım.

Teşkilatın kurucu başkanlarından birisi olarak her zaman birleştirici, parti içinde uzlaşmacı, diğer partilere karşı ise partimizin en üst çıkarlarını savunan, hakkı ve emeği olan herkesi koruyarak, “kimse yalnız değildir” teşkilatçılık düsturuyla geçen bir başkanlık kariyeri yapmak 2017 yılından bugüne kadar kesintisiz nasip oldu. Bunu tek başıma başarmadım. Bunu teşkilatımızın özverisi ve emekleriyle başardım. Bana düşen görev, bu emeklere ve fedakarlıklara sahip çıkmak, sözcüsü olmak oldu.

Partimizi belediye seçimlerine hazırlamak ve önümüzdeki seçim dönemini başarıyla tamamlamak için, daha önce başkan olarak tamamladığım 2018 genel seçimleri - 2019 Belediye seçimleri, 2023 Genel seçimlerinden edindiğim seçim tecrübeleri ve görevlerden alnımızın akıyla, fedakarca ve yüksek sorumlulukla teşkilatlarımızla birlikte çıktık. Başarısızlıklardan ise ders aldık.

Sizlere söz veriyorum!

Artık bizim başkanlık dönemimizde gençliğin enerjisi ve büyüklerimizin tecrübesi ile sahada, sokakta, bürokraside, siyasette, basında Partimiz yeniden ve başarılı şekilde görünür hale gelecek, Üzerimizdeki yılgınlık ve ölü toprağı atılacaktır. Sözümü tutmak için sizlerden yetki istiyorum.

Bu sebeple; İl Başkanlığı görevine tüm partimizi temsilen adayım.

Desteklerinizi bekliyorum” ifadelerini kullandı.

KURULUŞUNDAN BU YANA GÖREV ALIYOR

İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev alan Çapar, gençlik kollarında kurucu il başkanlığı, Gençlik Kolları GİK üyeliği, Gençlik Kolları Ege Bölge Başkanlığı, partinin il seçim kurulu temsilciliği, il yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çapar’a çok sayıda ilçe başkanının da adaylığında destek verdiği öğrenildi.

Editör: Tahir Aygün