Genç yetenek yuvada kaldı Genç yetenek yuvada kaldı

Denizli Haber - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kamu Spor Oyunları Projesi devam ediyor. Basketbol, Voleybol ve Masa Tenisi branşlarında illerini şampiyon tamamlayan takımlar önce Bölge Şampiyonasında, ardından Türkiye Finallerinde dereceye girebilmek için yarışacak.

3 AYRI SALONDA MAÇLAR OYNANACAK

19-22 Ekim tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak Bölge Şampiyonası için hazırlıklar devam ediyor. 3x3 Basketbol Şampiyonası Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda, Voleybol Şampiyonası Hasan Güngör Spor Salonunda, Masa Tenisi Şampiyonası ise Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılacak. Şampiyonaya Manisa, İzmir, Uşak, Muğla, Denizli, Aydın, Kütahya ve Afyonkarahisar olmak üzere 8 ilden 64 takım katılacak.

PROJENİN AMACI NEDİR?

"Gelin Sporda Buluşalım" Projesi ile kamuda görev yapan personelin sporla iç içe olması, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilmesi amaçlanıyor. Organizasyona ev sahipliği yapacak Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Bölge şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek şampiyonada yarışacak tüm takımlara başarılar diledi.  

Editör: Tahir Aygün