Denizli Haber - Denizli’de spor organizasyonları devam ediyor. Türkiye Karate Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası 25-30 Nisan tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.

5.000 KİŞİ DENİZLİ’YE GELECEK

Dev şampiyonanın koordinasyonunu yürütecek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlıklar devam ediyor. Gümüşler’de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda 6 tatamide gerçekleşecek yarışmalar için hummalı bir çalışma yapılıyor. 2009-2016 yılları arası doğumlu sporcuların katılabildiği şampiyona için an itibariyle 3822 sporcunun kayıt yaptırdığı; idareci, antrenör, ulusal hakemler ve izlemeye gelecek sporcu aileleriyle yaklaşık 5.000 kişinin Türkiye Şampiyonası için Denizli’de olacağı kaydedildi.

        

İLMAN “SPORDA MARKA KENT OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”

 Türkiye Karate Şampiyonasını Denizli’ye kazandırmaktan mutlu olduklarını dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu tür üst düzey organizasyonların Denizli’de sporun gelişmesine, tarihi ve doğal güzelliklerin daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesine ve şehrin ekonomisine katkılar sunacağını söyledi. 2023 yılında gerek okul sporları, gerek federasyon faaliyetlerinde bir önceki yıla göre organizasyon sayısını ikiye katladıklarını belirten İlman, modern tesis altyapısı ve tecrübeli kadrolarıyla yeni organizasyonları Denizlili sporseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini, sporda marka kent olma yolunda ilerlediklerini sözlerine ekledi.

AÇILIŞ SEREMONİSİ 26 NİSAN ÇARŞAMBA SAAT 17.00’DE 

Yarışmaların müsabaka programı belli olurken kata ve kumitede tartıların ardından sikletlere göre sporcular tatamiye çıkacak. Tüm sporcuların yer alacağı yarışmaların açılış seremonisi ise 26 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de Gümüşler’de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapılacak. Şampiyonayı izlemeye tüm sporseverler davet edildi.

Editör: Tahir Aygün