Denizli Haber - Denizli Sanayi Odası olarak himayesinde bulunan Çardak OSB ve Makine İhtisas OSB hakkında bilgilendirmelerde bulunan DSO Başkanı Kasapoğlu, bu iki bölgenin geldiği son durumu aktardı, bölgelerde yaşanan sıkıntıları dile getirdi ve çözümü için fikir alışverişinde bulundu.

Hacıeyüplü ve Kaklık bölgelerindeki toplamda 20 milyon metrekareyi bulan sanayi alanlarının ıslah OSB'ye dönüşmesi için destek isteyen Başkan Kasapoğlu, sanayi bölgelerinde yapılacak yatırımların özel finansman modelleriyle desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Kurulda ayrıca meslek liselerinin durumu ve verimliliği konuşulurken, bu konuda OSBÜK çerçevesinde yapılması gerekenler konuşuldu.

Toplantıyı değerlendiren Başkan Kasapoğlu, “OSB yönetimleri hakkında görüş alışverişinde bulunduğumuz, yaşadığımız benzer sorunların çözümü için ortak akıl geliştirdiğimiz ve iyi uygulama örnekleri hakkında fikir aldığımız bir toplantı oldu. Başta programı düzenleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü olmak üzere emek veren herkese ve toplantıya ev sahipliği yapan Gebze Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan'a teşekkür ederim” dedi.

En az 3 ayda bir kez toplanacak olan OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu’nun bir sonraki toplantısının Denizli’de yapılması planlanıyor.

Editör: Tahir Aygün