Denizli Haber - Ev tekstilinde dünyanın en prestijli fuarlarından biri olan HOMETEX, sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını İstanbul’da buluşturmaya devam ediyor. Ev tekstili sektöründe dünyanın lider tekstil firmalarını ağırlayan, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük tekstil buluşması HOMETEX 2023, 20 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör temsilcilerini ağırlayacak.

Denizli’nin marka firmalarından birisi olan KAYTEKS Tekstil’de ürünleriyle fuarda yerini aldı. Standı yerli ve yabancı müşterilerin yoğun uğrak noktası olan KAYTEKS, önemli anlaşmalara da imza atmayı başardı.

WhatsApp Image 2023-05-18 at 21.53.01

Domuz sürüsünün akşam gezintisi Domuz sürüsünün akşam gezintisi

FUARI DEĞERLENDİRDİ

KAYTEKS Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kansız, fuarların önemine dikkat çekerek, Denizli’yi ve KAYTEKS olarak ürünlerini dünyanın dörk bir köşesinde tanıtmak için fuarlara büyük önem verdiklerini söyledi. HOMETEX 2023 fuarını değerlendiren Kansız, “Pandemi sonrası 2’nci fuardayız. Geçen sene inanılmaz bir kalabalık vardı ancak o kalabalıktan çok faydalandığımızı söyleyemeyiz. Bu sene de yoğun ve güzel bir fuar geçiriyoruz. Firmalarımız genel anlamda fuardan memnun görünüyorlar. Bu sene 3’üncü kez bir fuara katılım sağlıyoruz. Heimtekstil ve Çin’in ardından buraya geldik. Görüşmelerin ana konusu fiyat. Diğer ülkelerle açılmış olan fiyat farklılıkları üzerinde çalışmalar yapıyoruz.

WhatsApp Image 2023-05-18 at 21.53.02

Bu aşamada bizi fiyatların fazlasıyla zorladığını söyleyebiliriz. Beklediğimiz bir seçim vardı ilk turunu da kazasız belasız atlattık. Buradan da Denizli’den milletvekili seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Bu süreçten sonra ekonominin, sanayicinin daha rahat edebileceği bir beklentimiz var. Seçim sonrası ne olacak bunu gözlemleyeceğiz. Müşterilerimizin seçim dolayısıyla gelip gelmeme noktasında tereddütleri vardı. Genel anlamda bunu da aştık. Arayış durmuyor, araştırmalar devam ediyor. Fiyatlarla ilgili avantaj yakalarsak eski ihracat rakamlarını yakalamayı umuyoruz. İç ticarette yeni markalarımızla ilerliyoruz. ‘Noblanc’e ticarette ilk etapta değerlendireceğiz. Portföy oluşturma durumundayız. Kumaş koleksiyonları. Karşılığı var. Kendimizi geliştirip ilerlemek istiyoruz.  Pazara göre renkler talep değişiyor. Bazı pazarlar yıllardır renk tasarım anlamında değişikliğe gitmiyor” dedi.