Denizli Haber - 18 ay gibi kısa bir süre Kick-Boks antrenmanları yaparak İstanbul’da düzenlenen 7. Uluslararası Kick-Boks Dünya Kupası Gençler kategorisinde kendi kilosunda dünya şampiyonu olan Cura, Gençlik ve Spor İl Müdürü İlman’ı ziyaret ederek şampiyonluğun hikayesini paylaştı.

İŞTE KİCK-BOKS’UN ALTIN KIZI SELVİNAZ

Merkezefendi ilçesinde muhasebeci baba ve ev hanımı annenin çocuğu olan 17 yaşındaki Selvinaz Cura, daha önce tekvando, karete, basketbol, futbol gibi çeşitli spor dallarıyla uğraştı. 18 ay önce 1200 Evler Mahallesinde bir spor kulübüne başlayan Selvinaz Cura, burada kick boksa merak sardı. Antrenör İsmail Kol, öğrencisi Cura'daki kick boks yeteneğini fark edip, çalıştırmaya başladı. Liseyi de açıktan okuyan Cura, 18 ay gibi kısa bir sürede çok iyi çalışarak kick boks sporunda katıldığı il ve bölgesel yarışmalarda birincilik elde etti. Daha sonra Ordu'da düzenlenen yarışmaya katılan Cura, Türkiye ikinciliği elde etti. Ardından ilk kez uluslararası bir yarışmaya katılan Cura, İstanbul'da düzenlenen 7'nci Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası gençler kategorisinde kendi kilosunda tüm rakiplerini yenerek dünya şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Şampiyonadan sonra Denizli'ye dönen Cura, arkadaşları tarafından meşalelerle karşılandı.

İLMAN ‘‘ ÖRNEK ALINACAK BİR BAŞARI HİKAYESİ’’

Selvinaz Cura’nın başarı öyküsünün tüm gençlere örnek olması gerektiğini belirten Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yeteneği doğru çalışmayla ve disiplinle birleştirmenin büyük başarıları beraberinde getirdiğini ifade etti. Antrenör İsmail Kol’a da ayrıca teşekkür eden İlman Selvinaz’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Editör: Tahir Aygün