Denizli Haber - Kurban Bayramı heyecanı İslam alemini sarmışken, emekli maaşı alanlar da emekli bayram ikramiyesi ödemesi için tarih bekleyişine geçti. Ramazan Bayramı'nda emekli ikramiyesi erkenden hesaplara geçmişti. Peki, ikinci bayram ikramiyesi ne zaman, hangi tarihte yatacak?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri bayramdan hemen önce hesaplara geçmişti. Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme tarihlerine ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılmıştı.

İş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri etkin çalışmalı İş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri etkin çalışmalı

4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alanların ödeme günü 17 ve 18 olanlara 2 Nisan'da; 19, 20, 21 ve 22 olanlara 3 Nisan'da; 23, 24, 25 ve 26 olanlara 4 Nisan'da ikramiyeler yattı.

Kurban Bayramı arefesi 2024 yılında 15 Haziran gününe denk geliyor. Bayram ise 16-19 tarihleri arasında idrak edilecek. Buna göre emekli bayram ikramiyelerinin ödemelerinin de 15 Haziran'dan önce yapılması bekleniyor. 3-14 Haziran tarihleri arasında ikramiye ödemelerinin hesapta olacağı tahminler arasında.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Emekli ikramiyeleri son artışlarla beraber 3 bin TL yapılmıştı. Ramazan Bayramı'nda da ilgililerin hesabına 3 bin TL geçti. İkramiye ödemelerinden dul ve yetim maaşı alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, 65 yaş aylığı alanlar faydalanabiliyor.

Editör: Tahir Aygün