Denizli'de aramızdan ayrılanlar 16-06-2024 Denizli'de aramızdan ayrılanlar 16-06-2024

Denizli Haber - Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu'nun açılış konuşmasını yaptığı panele, TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Saka, Nasıl Bir Ekonomi Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz, SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. Başkanı Selim Sühan Seçkin, Türkiye Raporu Direktörü ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Ekonomi Danışmanı Can Selçuki, İş GSYO- Akmerkez GMYO - BluTV Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Özge Bulut Maraşlı konuşmacı olarak katıldılar.

Açılış konuşmasına, katılımcılara ve konuşmacılara panele gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkürleriyle başlayan Başkan Kasapoğlu, kurumsallığın ve sürdürülebilirliğin günümüz firmaları için önemli kavramlar olduğunu, geçmişten günümüze üretim ve dağıtım biçimlerinin ortalama 10 -15 yılda bir değiştiğini ifade etti. Bu değişimlerin firmalara verimli şekilde yansımasının kurumsallığın ve sürdürülebilir bir yönetim modeli ile mümkün olabileceğini vurguladı. Konuşmasının devamında, Türkiye'de aile şirketlerinin oranının %95 olduğunu vurgulayarak, Denizli'de de durumun benzer olduğunu ifade etti ve Denizli Sanayi Odası olarak aile şirketlerinin kurumsal yönetimi benimsemesi ve rekabet edebilirliğini güçlendirmesi için böyle panel ve çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.

Toplantı, Tamer Saka, Şeref Oğuz, Selim Sühan Seçkin ve Can Selçuki'nin kurumsallık, Türkiye ve dünyadan ekonomik güncel durumları aktardıkları açılış konuşmasını yapmalarının ardından, soru - cevap bölümü ile devam etti.

Panel, Başkan Kasapoğlu'nun konuşmacılara değerli bilgi paylaşımlarından ötürü teşekkürlerini iletmesi ve hediye takdimi ile sona erdi.

Editör: Tahir Aygün