Denizli Haber - Toplantıda DSO Mali ve İdari İşler Müdürü Himmet Ersoy, bölgenin son durumu ve kamulaştırma sürecindeki son gelişmeleri katılımcılara aktardı.

Başkan Sarı, “Denizli Makine ihtisas OSB’nin değerli üyeleri, organize sanayi bölgemizdeki son gelişmeleri sizlerle paylaşmak için bir araya geldik. Yapılan çalışmalarda gelinen süreci siz yatırımcılarımızla paylaşarak, fikir ve önerilerinizi dinlemek için buradayız. Hedefimiz tüm çalışmalarımızı tamamlayıp ve DEMİOSB’mizi bir an önce siz yatırımcılarımızın hizmetine sunmak. ” diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-11-15 at 16.17.55

Başkan Kasapoğlu, “Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Hedefimiz böyle bir değerin bir an önce Denizli’ye kazandırılmasıdır. DEMİOSB’nin gelmiş olduğu aşamada çok büyük katkısı olan başta Denizli Millet Vekili DEMİOSB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Tin’e, MAKSİAD Başkanı ve DEMİOSB Başkan Vekili Mehmet Sarı’ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. DEMİOSB’nin kurulması için ilk adım attığımız zamandan beri ben de yönetimdeyim ve her aşamasının takipçisi oldum. Denizli’ye böyle bir değerin kazandırılması için DSO olarak elimizden geleni yapıyoruz. Kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor, az bir bölüm kaldı. Alt yapı uygulamalarının projelendirme çalışmaları bitmek üzere. Kamulaştırmaları tamamlar tamamlamaz halihazırda yatırım planında yer alan bölgemizin altyapı uygulamaları için ihaleye çıkmaya hazır olacağız. ” dedi.

WhatsApp Image 2022-11-15 at 16.17.55 (1)

Milletvekili Tin, “Bu organize sanayi bölgemizin hem siz makine sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerimiz hem Denizli hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Makine OSB ile ilgili çalışmalar çok uzun yıllara dayanıyor ancak son 3 yıldır çalışmalarımız hızlandı. Amacımız OSB’nin temelini bir an önce atıp siz sanayicilerimize teslim etmek.” dedi. 

Editör: Tahir Aygün