Pamukkale'de Balonlar Günde 300 Turist İle Birlikte Yükseliyor Pamukkale'de Balonlar Günde 300 Turist İle Birlikte Yükseliyor

Denizli haber - Mayıs ayı Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası KuruluMerkez Bankası Başkanı Fatih Karahan başkanlığında her ay olduğu gibi bir kez daha toplandı. Yatırımlarını doğru şekilde değerlendirmek isteyen vatandaşlar ise toplantıdan çıkan faiz kararını araştırıyor. Peki, mayıs ayı Merkez Bankası faiz kararı ne oldu?

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE OLDU?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, merakla beklenen mayıs ayı faiz kararını açıkladı.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, mayıs ayında politika faizini yüzde 50 seviyesinde sabit bıraktı.

EKONOMİSTLERİN FAİZ BEKLENTİSİ NE YÖNDEYDİ?

AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı TCMB'nin politika faizini yüzde 50'de sabit bırakmasını beklerken, ekonomistlerin yıl sonu politika faizi beklentilerinin medyanı ise yüzde 45 olarak hesaplandı.

Öte yandan Türkiye'nin 5 yıllık kredi risk primi (CDS), düşüş eğilimini sürdürerek 263,1 baz puan ile Şubat 2020'den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Dolar/TL, dün yatay bir seyir izleyerek günü önceki kapanışının hemen üzerinde 32,1899'dan tamamlamasının ardından bugün bankalararası piyasanın açılışında 32,1940 seviyesinden işlem görüyor.

TCMB NİSAN AYI FAİZ KARARI NE OLMUŞTU?

Merkez Bankası, politika faizini beklentilere paralel yüzde 50'de sabit bıraktı.

Ekonomistlerin beklentileri de faizin sabit bırakılacağı yönündeydi.

Kaynak: NTV

Editör: Tahir Aygün