Denizli Haber -  Üreticinin her zaman yanında olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sağlıklı süt için süt üreticilerimize sunduğumuz 100 ton yem desteği, bereketli tarlalar için buğday ve arpa üreticilerine verdiğimiz 100 ton gübre desteğiyle çiftçilerimizin yanındayız. Merkezefendi Belediyesi olarak ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ doğrultusunda üreticilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Süt üreticilerimizin bir nebze nefes almaları anlamında 100 ton yem desteği, artan maliyetlerden dolayı zorlanan çiftçilerimize de 100 ton gübre desteği sağlayacağız. Başvuru yapan ve şartlara uyan tüm üreticilerimize hiçbir ayrım yapmaksızın süt yemi desteğimizi sağlayacağız” dedi.

Merkezefendi̇ Beledi̇yesi̇’ni̇n Sağladiği Süt Ve Yem Desteği̇ Başvurulari Başladi (1)

Merkezefendi Belediyesi tarafından gübre ve yem fiyatları başta olmak üzere üretim maliyetleri artan süt üreticilerine 100 ton yem desteği, çiftçilere de 100 ton gübre desteği sağlayacak. Destekten Merkezefendi’de ikamet eden, işletmesinde en fazla 10 büyükbaş hayvanı olan, işletme kayıt belgesine sahip üreticiler faydalanacak. Her işletme için, en fazla üç hayvanın destekleneceği proje çerçevesinde hayvan başı 200 kilogram süt yemi verilecek.

Merkezefendi̇ Beledi̇yesi̇’ni̇n Sağladiği Süt Ve Yem Desteği̇ Başvurulari Başladi (7)

Arpa ve buğday üretimi yapan çiftçinin yanında olmaya devam eden Merkezefendi Belediyesi, 30 dekara kadar her üç dekar başına bir çuval gübre desteği sağlayacak. Merkezefendi Belediyesi çiftçiye toplam 100 ton gübre desteğinde bulunacak. Üreticilerin destekten yararlanabilmesi için Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet etmesi, arpa ve buğday üretimini gösteren 2024 ‘ÇKS’ belgesine sahip olması gerekiyor.

Merkezefendi̇ Beledi̇yesi̇’ni̇n Sağladiği Süt Ve Yem Desteği̇ Başvurulari Başladi (6)

KAYITLAR 10 ŞUBAT’A KADAR DEVAM EDECEK

Gübre ve yem desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin başvuruları Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze şahsen yapılacaktır. Detaylı bilgi için 444 8 662 numaralı çağrı merkezi hizmet verecek. Kayıtlar 10 Şubat’a kadar devam edecek.

Merkezefendi̇ Beledi̇yesi̇’ni̇n Sağladiği Süt Ve Yem Desteği̇ Başvurulari Başladi (3)

GÜBRE DESTEĞİ İÇİN İSTENİLEN BELGE VE KOŞULLAR

1.⁠ ⁠Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet etmek. (ikametgâh belgesi)

2.⁠ ⁠2024 yılı arpa ve buğday üretimini gösteren (Merkezefendi sınırları içerisindeki) ÇKS Belgesi.

YEM DESTEĞİ İÇİN İSTENİLEN BELGE VE KOŞULLAR

1.⁠ ⁠Merkezefendi sınırları içerisinde ikamet etmek. (ikametgâh belgesi)

Merkezefendi Belediyesi Çiftçilere 100 Ton Gübre Desteği Sağladı Merkezefendi Belediyesi Çiftçilere 100 Ton Gübre Desteği Sağladı

2.⁠ ⁠Büyükbaş hayvan varlığı 10 adeti geçmeyen.

3.⁠ ⁠2024 yılı İşletme Kayıt Belgesine sahip olmak.

Başvurular, istenilen belgelerle Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze şahsen yapılacaktır.

Editör: Tahir Aygün