Denizli Haber - Asrın afeti depremden etkilenen 11 ilimize Denizli Valiliği ve AFAD koordinesinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk günden itibaren desteklerimiz devam ediyor.

İlk etapta depremzedelerin ve depremzedelerimize yardım için giden kurtarma ekiplerinin yemek ihtiyacını karşılamak adına sahra mutfağını gönderen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, faaliyetlerine devam eden mutfağın ihtiyaç duyduğu tüp, su, ekmek ve gıda maddelerini ilk günden itibaren aralıksız takviye etmeye devam etmektedir. Şimdi de deprem bölgesine Meslek Liselerinin ürettikleri Sobaları ve hijyen malzemelerini gönderiyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Arama kurtarma,  enkaz kaldırma ve çadır kurulum çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiği deprem bölgesinde kurulan çadır ve konteyner kentlerde yaşam mücadelesi veren depremzedeler için meslek liselerimiz atölyelerinde soba ve hijyen malzemelerinin üretimi için kollarını sıvadı.

11 Şubat Cumartesi günü Orhan Abalıoğlu MTAL'de üretimi tamamlanan 144 adet çadır dışı varil sobası aynı günün akşamı deprem bölgesine gönderildi.

Gülay Kaynak Sarıkaya MTAL'de üretilen, 800 litre kolonya ve 100 litre sıvı sabun da, sahra mutfağımızın ihtiyaç duyduğu su ve gıda maddeleri ile birlikte Hatay/Hassa da bulunan sahra mutfağımıza 21.02.2023 tarihinde gönderildi.

Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de okul müdürümüz koordinesinde, okulumuz atölyelerinde 54 adet kapalı mekânlar için Soba, 17 adet açık alan için Soba üretilerek, 21.02.2023 tarihinde Hatay/Antakya AFAD Koordinasyon Merkezine gönderildi” dedi.

Editör: Tahir Aygün