Denizli Haber - Sarayköy, Honaz, Çardak, Bozkurt, Çivril, Çal, Bekilli ve Baklan ilçelerinde partinin yeni yönetimlerini belirleyen MHP Denizli İl Teşkilatında, ilçe kongresi coşkusu Çameli ve Beyağaç teşkilatlarında yaşandı. Geniş bir katılımın olduğu kongrelerde MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Özgür Solak’ın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri hazır bulundu. İlçe kongrelerine tek aday olarak katılan mevcut Çameli İlçe Başkanı Murat Kerem Genç ve Beyağaç İlçe Başkanı Yaşar Akakça yeniden göreve seçilerek güven tazeledi.

Kongrelerde yaptığı konuşmalarında Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferine değinen MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Malazgirt Zaferinin 952. yıldönümü kutladı. Bu zaferin yeni bir devrin ve yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirten Yılmaz, “Anadolu’nun anahtarı, bu zaferle alınmış, Anadolu’ya Türk İslam mührü vurulmuştur. 952 yıldır üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları, muzaffer atalarımızın yegane emaneti olup, korunması ve her türlü mülahazanın üzerinde tutulması gereken maddi ve manevi bir hazinedir. Son vatanımız Anadolu’nun kapılarının ardına kadar açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi, aziz Türk Milleti için yüksek bir anlama sahiptir. Çünkü Malazgirt'le birlikte, milletimizin kutlu yürüyüşü önemli bir misyonla bezenmiştir.

Her parçası ayrı güzelliklere sahip olan Anadolu coğrafyası, Malazgirt Zaferi ile vatanlaşmaya başlamış, bu coğrafyayı vatan kılma özlemi milletimizin tarihi yürüyüşünü ve yükselişini hızlandırmıştır” dedi.

Türk milleti için ‘vatan’ kavramının çok büyük bir anlamı ve değeri olduğuna işaret eden MHP İl Başkanı Yılmaz, “Vatan, coğrafyanın ruhuyla milletin ruhunun bütünleşmesi; yabancıya verilmez, elle paylaşılmaz kutsal bir yerdir. İşte Malazgirt Zaferi ile birlikte, yaklaşık bin senedir vatan toprağı olan ve inşallah kıyamete kadar da vatan toprağı kalacak olan Anadolu'nun kilidi açılmıştır. Bir yandan Anadolu toprağı ebedi vatan olmaya başlarken, bir yandan da Bizans'ın köhnemiş zulüm idaresi çökmeye yüz tutmuştur. Bu zaferle birlikte, Anadolu toprakları için yeni bir devir başlamıştır. Önce Anadolu Selçukluları, sonra Osmanlılar ile zulmün yerini adalet, düşmanlığın yerini kardeşlik, kinin yerini sevgi almaya başlamış, Anadolu'da yeni bir medeniyetin ışıkları yükselmiştir. Malazgirt Zaferinin 952. yıl dönümünü kutlar, başta Sultan Alparslan olmak üzere kanlarıyla destan, canlarıyla tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dilerim” ifadelerini kullandı.

Editör: Tahir Aygün