Denizli Haber - Sarayköy, Honaz, Çardak, Bozkurt, Çivril, Çal, Bekilli, Baklan, Çameli ve Beyağaç ilçe kongrelerini tamamlayan MHP Denizli İl Teşkilatında, bugün de Kale ilçesinin yeni yönetimi belirlendi. MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Özgür Solak’ın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katıldığı kongrede tek aday olarak sandığa giden mevcut MHP Kale İlçe Başkanı Yusuf Yarımca, yeniden göreve seçilerek güven tazeledi.

Kongrenin yapıldığı salonu dolduran kalabalığa seslenen MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin ilçe kongreleri ve yerel seçim süreci için telaffuz ettiği “Ayırmadan ayrışmadan yerelde iktidar, ülkede istikrar” mesajını paylaştı. İlçe kongreleriyle dinamizm kazanan MHP teşkilatlarının yerel seçimlerden zaferle çıkacağını belirten Yılmaz, “Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerini omuzlayacak kadroların seçimiyle, Kızılelma yürüyüşümüz sağlam ve sağduyulu iradeyle sürüp gidecektir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin son siperidir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, istiklalimizin son müdafaa hattıdır. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin ruh kökü, tarihin kükreyen sesi, Türklüğün ebediyen tütecek ocağıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Kale gibi sağlamdır. Cumhuriyetimizin 100. yılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı olacaktır” diye konuştu.

Malazgirt ve Büyük Taarruz şehitlerini unutmayan Başkan Yılmaz, “Anadolu'yu sonsuza kadar Türk Milletinin yurdu ilan eden Büyük Taarruz'un 101. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. 'Sultan Alparslan liderliğinde kazanılan ve Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi'nin 952. yıldönümünde bu topraklara vatan dedirten tüm atalarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Tahir Aygün