banner346
banner19

Başkan Yılmaz “Basın, Halkın Sesidir!”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yılmaz “Basın, Halkın Sesidir!”
banner20
banner243

Denizli Haber - Başkan Yılmaz mesajında; kamu yararı gözeterek doğru habercilik prensibini benimseyen, görevini etik ilkeler çerçevesinde yerine getiren basının, demokrasimizin varlığı ve sürdürülebilirliği bakımından önemli kurumlardan biri olduğunu ifade etti.

Başkan Yılmaz: “Demokrasiden yana tavır alan yerel ve ulusal medya kuruluşlarının önemli bir görevi icra ettikleri yadsınamaz bir gerçektir. 24 Temmuz 1908 tarihinde sansürün kaldırılmasıyla ifade özgürlüğünün önündeki engeller kaldırılmış, basın tarihimiz açısından bir dönüm noktası yaşanmıştır. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle, yerel ve ulusal çapta yaşananları özverili bir şekilde haberleştirerek kamuoyunun oluşmasına katkıda bulunan, sürekli ilgi ve desteklerini gördüğümüz basın kuruluşlarımızın bizlere güç kattığını belirtmek isteriz. İfade hürriyeti ve basın özgürlüğü ile kişisel haklar ve özgürlükler arasındaki ince çizgide tarafsız, objektif ve doğru habercilik yapma uğraşında olan, gerektiğinde zor şartlar altında fedakârca çalışan ve görevini hakkıyla yerine getiren tüm gazetecilerimizin basın bayramını kutluyor, mesleğini icra ederken hayatını kaybeden basın mensuplarımızı ise bu vesileyle bir kere daha saygı ve rahmetle anıyorum."

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 15:07

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER