banner346
banner19

Başkan Yılmaz’ın“24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.  

Başkan Yılmaz’ın“24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı
banner20
banner243

Denizli Haber - MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz mesajında; “24 Kasım tarihi, yaşamın en müstesna mesleğini icra eden öğretmenlerimize saygı ve vefa günüdür; çünkü aile ve millet olma kavramlarının öğretilmesini öğretmenlerimiz sağlamaktadır.

Öğretmen; kucaklayıcı, özverili ve insan haklarına saygılıdır. Topluma güven veren, insan sevgisini öğreten ve aşılayan, hayatı tüm yönleri ile anlatmaya çalışan öğretmenlerimiz, kutsal bir vazifenin ana temsilcileridir.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek öğretmenlerimize büyük sorumluluklar yüklemektedir. Öğretmenlerimiz, çağdaş uygarlığın ötesine taşıyacak yeni nesiller yetiştirme çabalarını sürdürmektedir.

Bu anlamlı günde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş ve mesleği başında şehit olmuş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER