Denizli Haber -  AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türk Kızılay Denizli, Pamukkale ve Merkezefendi Şubelerini ziyaret etti. Türk Kızılay Denizli Şube Başkanı Osman Yüceliş, Merkezefendi Şube Başkanı Engin Boyacı ve Pamukkale Şube Başkanı Abdullah Şencan‘ın hazır bulunduğu ziyarete yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

“KIRMIZI HİLAL İNSANLIĞIN ŞEFKAT ELİDİR”

Türk Kızılay’ın Denizli’de yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler alan Milletvekili Şahin Tin, Kızılay’ın hizmetlerini yakından takip ettiğini ve destek verdiklerini belirtti. Şahin Tin, “Doğal afetlerde, yaşanan dramlarda, acı ve hüzünlerde kısacası gerek milletimizin gerekse dünya insanlığının zor zamanında kırmızı hilal her zaman yerini almış, insanlığın şefkat eli olmuştur. Organizasyonel kabiliyeti ve güçlü yapısıyla bundan sonra da Türk Kızılay’ı var olmaya, yardım çığlıklarına ses vermeye, ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam edecektir. Türk Kızılay’ın varlığı ve duruşu, insanlığın yüreklerini ferahlatan bir huzur iklimi yaymaktadır. Bu iklimi yaşatmak, koca çınarı daha da güçlü kılmak ortak vazifemizdir. Ecdadın bu kutlu, merhametli ve güçlü mirasını ilelebet ayakta tutacağız. Vatan sevgisi fıtridir, milletimizin gücü ise iyilik ve merhametidir. Bu iyilik çınarını hep birlikte yaşatacağız” dedi.

 

“KIZILAY VİCDANLARIN SESİDİR”

Türk Kızılay’ını Denizli’de daha da güçlendirmek adına üzerlerine düşen her ne varsa yapmak için hazır olduklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Türk Kızılay’ımız sadece ilimizde ve bölgemizde değil, ülkemiz sathında ve dünyada küresel vicdanın sesidir. Dayanışmayı artırmak, farklı coğrafyalarda yaşayan insanlara yardım eli uzatmak, insani krizlerde çözüm kapısı olmak, mağdurun ve mazlumun elinden tutmak, hem inancımızın gereği hem de gönül huzuru için olmazsa olmaz vicdani bir duruştur. Bu şuur ve inançla elini taşın altına koyan, emek veren, gayret eden, fedakârlık gösteren, akıl ve alın teri döken Kızılay ailesine müteşekkiriz. Bu önemli vazifenin kentimizde bayrağını dalgalandıran başta kıymetli şube başkanlarımız Osman Yüceliş, Engin Boyacı, Abdullah Şencan ve yönetim kurulu üyeleri ile Kızılay gönüllülerini tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Milletvekili Şahin Tin’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Osman Yüceliş, Merkezefendi Şube Başkanı Engin Boyacı ve Pamukkale Şube Başkanı Abdullah Şencan, Kızılay’a verdiği destekler için teşekkür ettiler.

Editör: Tahir Aygün