Denizli Haber - Kurmaylarıyla bir otelde yaptığı görüşmede, ‘çekilelim’ görüşünün ağır bastığı iddia edilen Memleket Partisi’nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, seçimlerden çekileceği iddia ediliyordu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Memleket Partisi Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce parti genel merkezindeki basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

"Siyasi kariyerime 15 yaşında başladım.

O günden bu yana afiş astım. 5 dönem milletvekilliği yaptım. 40 yılın üzerindedir siyasette mücadele ediyorum. Son 45 günde gördüklerimi on 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, sahte jipler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler. İsrailli bir porno sitesinden görüntüyü kesiyor. Benim kafayı kesiyor, oraya koyuyorlar. Böyle bir iftirayı cumhuriyet tarihi boyunca değinmedi. Bir tanesi çıkıp bu emniyet nerede. 45 gündür itibar suikastı yapılıyor saldırılıyor.

Benim böyle bir görüntüm yok ki. Benim böyle bir ses kaydım yok. Bu özel hayat değil, bu iftira. Gazetecinin birisi gerçek ya da montaj yazıyor fark etmez diyor. Türkiye Cumhuriyet Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bu ülkenin savcısı, bu ülkenin medyası, bu ülkenin emniyeti benim itibarımı koruyamamıştır. Bu itibar suikastı yapılırken bu ülkenin savcılarının ortaya çıkmamasını anlamış değilim. Kamyoncu şerifin oğlu fizik öğretmeni Muharrem İnce'yim. Benden başka mal varlığını açıklayan yok. Ne kadar kaçak FETÖ'cü varsa yurt dışından saldırıyor. Döne döne vuruştum bunlarla.

ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM

Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi mutlaka o mecliste olmalıdır. HDP var, DEVA'lılar Gelecek Partililer var, Atatürk'ün sigortası Memleket Partisi'dir. Memleket Partisi'ne her evden bir oy istiyorum. Bu atılan iftiralara Saray'dan para aldı çekilemez diyenlere. Bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan korktuğum yok. Adaylıktan çekiliyorum.

Bunu memleketim için yapıyorum. Bir kanal açmaya çalıştım. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçim sabahı bütün suçu bize atacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum."

'BU İFTİRALAR SAĞLIK DA BOZAR PSİKOLOJİ DE BOZAR'

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, dün akşam Haber Global yayınına katılmıştı. Özkal Sayan, 'Sürekli algı operasyonlarıyla mücadele ediyoruz. Kurulduğumuzdan bu yana çekil baskısı yapılıyor. Bize parayı nereden buldunuz diye sorulurken oturdukları partinin genel merkezleri çok özel mimarlar tarafından yapılıyor. O partilere kimse parayı nereden buldunuz diyen olmuyor. Bizim hesaplarımız açık.

Siyasiler üzerinden yapılan bu algı operasyonu sağlığı da bozar psikolojiyi de bozar, bunlara dayanmak zor! Siyasetin kirli yüzünü görmüş oluyoruz. Tabi ki çekilme gibi bir şey olmayacak. Sayın genel başkanımız kolay çekilecek bir insan değil. Dimdik ayakta duracak. Rahatsızlandı diye hemen çekiliyor dedikodusu başlatılıyor. Bunlar doğru şeyler değil.'

KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇAĞRI GELMİŞTİ

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu dün akşam İnce'ye destek çağrısını yinelemişti. İnce hakkında sosyal medyada gündem olan iddialara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bunu yapanlar operasyoncudur, şantajcıdır, montajcı pisliklerdir. Gelmek istiyorsa otursun soframıza bu pislikleri birlikte temizleyelim" diyerek de seçim için çağrıda bulunmuştu.

MEMLEKET PARTİSİ'NDE 'ÜST DÜZEY' TOPLANTI

Memleket Partisi Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre saatler 14,00’ı gösterdiğinde Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce genel merkezde bir basın toplantısı düzenleyecek.

Muharrem İnce sosyal medya hesabı üzerinden bazı paylaşımlar yapılmış ve bir rahatsızlık geçirdiği duyurularak İzmir ve Manisa mitinglerinin yapılmayacağı duyurulmuştu. Habertürk’ün edindiği bilgilere göre Muharrem İnce’nin sağlık durumunda herhangi bir sorun olmadığı ve evinde dinlendiği öğrenildi.

Daha sonra sosyal medyada İnce’nin genel merkeze geçerek bir basın toplantısı yapacağına dair haberler çıktı ve an itibari ile de Memleket Partisi’nden bir açıklama geldi ve İnce’nin saat 14’te bir basın toplantısı düzenleyeceği ifade edildi.

"HALA 'ÇEKİLECEKLER' SÖYLENTİLERİNE İNANAN VAR MI?" PAYLAŞIMI

Öte yandan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, sabah saatlerinde Twitter hesabından bir paylaşım yaparak "Sahi; yapılan bunca algı operasyonundan sonra hala “çekilecekler” söylentilerine inanan var mı? Pes…" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Tahir Aygün