Denizli Haber - Boyacı, ülkemizin büyüme oranlarının beklenildiği şekilde gerçekleştiğini ve turizm gelirlerinin gayet memnun edici olduğunu ifade etti. Turizm sektörünün ülke ekonomisine katkısının önemli olduğunu vurgulayan Boyacı, sektörün istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğine inandığını söyledi.

Döviz kurundaki artışa ilişkin konuşan Boyacı, söylentilerin aksine döviz kurunda ciddi bir artış beklenmediğini öngördüklerini dile getirdi. Buna bağlı olarak, döviz kurunun aylık 1 lira gibi bir artış göstererek ve yıl sonu beklentisinin 40 lira gibi  şeklinde seyredeceğini belirtti. Boyacı, ekonomik göstergelerin ve hükümetin aldığı tedbirlerin döviz kurunu stabil seviyelerde tutacağına olan güveninin altını çizdi.

Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, Türkiye'nin ekonomik hedeflerine ulaşması için iş dünyası olarak ortak çabaların önemine değindi. Boyacı, yerli ve milli üretimi desteklemek, yatırım ortamını geliştirmek ve istihdamı artırmak için iş dünyası olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

Editör: Tahir Aygün