Denizli Haber - MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı, Önceki Dönem MÜSİAD Şube Başkanlığı da yapan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Büyük Birlik Partisi Denizli İl Başkanı İsmail Karateke, Alperen Ocakları Denizli İl Başkanı İsmail Gemi, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı M. Abdülkadir Uslu, KOSGEB İl Müdürü Aziz Acar, Denizli Sanayi İl Müdürü Sefa Gökalp, Kızılay Denizli Şube Başkanı Osman Yüceliş, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Genç MAKSİAD Başkanı Mehmet Demiray, Beyaz Ay Denizli İl Başkanı Dilek Yüksel, Önceki Dönem MÜSİAD Denizli Şube Başkanları, Genç MÜSİAD Üyeleri ve davetliler katıldı.

PAÜ’lü Dekandan Ceviz Yetiştiricilerine Budama Kursu PAÜ’lü Dekandan Ceviz Yetiştiricilerine Budama Kursu

ENGİN BOYACI

Açılış Konuşması yapan 10. Dönem Başkanı Mehmet Akgün ‘’ MÜSİAD fiilî olarak 12 genç işadamı tarafından 9 Mayıs 1990 tarihinde kuruldu. MÜSİAD’ın bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Denizli Şubesi olarak Genel Merkezimizin kuruluşundan 2 yıl sonra kurulan şubemiz 30. Yılını tamamlamıştır. Kurulduğu günden itibaren ileri teknoloji, yüksek ahlak ideolojisi ile bu güne kadar gelmiştir. Ülkemizin ekonomisine küresel anlamda katkılar bulunan MÜSİAD büyük bir rol almıştır. Bildiğiniz üzere MÜSİAD’ın emeklisi olmaz, rahmetlisi olur. Bundan sonraki hayatım da MÜSİAD için emek vermeye devam edeceğim. Yeni Başkan seçilen Engin Boyacı’ya başarılar dilerim’’ diyerek sözlerini tamamladı. 24. Olağan Genel Kurula katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yaptığı konuşmasında ‘’Güzel MÜSİAD’ımız kurulduğu günden itibaren güzel işler başarmış, ekonomiye büyük katkılar sağlamıştır. Kendi kalitesine bağımlı kalarak sadece ülkemize değil dünyaya yayılmıştır. Kuruluşundan itibaren emek vermiş tüm başkanlarımıza ve üyelerine çok teşekkür ederim. Bu ülke hepimizin, kendi değerlerimize sadık kalarak, milli bir şekilde MÜSİAD’ın yaptığı gibi üretmeye devam etmeyeliz. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

TOPLU 1

MÜSİAD hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin kurumudur. MÜSİAD Denizli Şubesi 11. Dönem Başkanı seçilen Engin Boyacı yaptığı konuşmada ‘’MÜSİAD hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı, tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş insanların 33 yıl önce yani 9 Mayıs 1990 tarihinde kurdukları bir “İşadamları Derneği”dir. Bugün Türkiye’nin her ilinde ve dünyanın birçok noktasında şubeleri bulunan iş dünyasına olduğu kadar toplumun her kesimiyle kucaklaşan, kamu yararına dernek statüsüne sahip güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Gücüne milletten alan ve Türkiye’nin yararına olan her oluşumun içinde yer alan MÜSİAD, ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir İş Adamları Derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleriyle üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

33 yıllık zor, meşakkatli ve uzun yolda bu büyük ailenin her bir üyesi üstlendiği büyük görev ve sorumluluk memleket ve ümmet sevdası ile yerine getirdi; zamanı geldiğinde bir sonrakine devretti. Bu büyük ailenin bir üyesi olmaktan gurur duyuyor ve Denizli MÜSİAD olarak bayrağı daha yukarılara çekmek için göreve talip olduk. Bizden önce MÜSİAD Denizli Şube Başkanlığı yapan Mehmet Akgün ve ekibine, geçmiş dönem başkanlarımıza ve yönetimlerine başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Şimdi önümüzde omuz omuza çalışacağımız 2 yılımız var. MÜSİAD olarak bu 2 yılda birlikte çok güzel işler yapacağımıza, inancım tamdır. Türkiye aşkıyla, hizmet aşkıyla, millet aşkıyla çıktığımız bu yolda, Denizli’miz için ülkemiz için üstlendiğimiz bu büyük sorumluluğun farkındayız. Tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi, milletimizle beraber hep birlikte, topyekûn sahip çıkmaya da devam ediyoruz.

Denizli MÜSİAD’da bugün bir bayram gününü icra ediyoruz. Öncelikle şahsıma duymuş olduğunuz güvenden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Sizlerin güvenine layık olabilmek için dün olduğu gibi bugün de var gücümüzle çalışacağız. Yeni hedeflerle, yeni projelerle, yeni bir motivasyonla, güçlü bir ekiple ve yeni heyecanlarla yeni hedeflere yelken açacağız.

Sanayi Şehri Denizli, Ticaret Şehri Denizli, çalışkan insanların şehri Denizli’nin gelişmesi için büyümesi için çalışmaya, önündeki engelleri hep birlikte aşmaya çalışacağız. Geleceğimiz olan gençlerimize gücüne güç katmış, bir MÜSİAD için çalışacağız. Omuzumuza yüklenen sorumluluğu biliyoruz. Hak yolunda, adalet yolunda, Allah yolunda üstlenmiş olduğumuz bu sorumluluğa layık olmaya çalışacağız. MÜSİAD ailesi olarak geliştireceğimiz projeler, yapacağımız AR-GE- İnovasyon çalışmalarıyla Denizli’yi, Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi yapmak, sizlerle birlikte bir aile olarak var gücümüzle çalışacağız’’ dedi.

MÜSİAD Benim bir ailemdir. MÜSİAD Denizli Şubesi 4. Dönem Şube Başkanı ve Denizli Milletvekili Şahin Tin ‘’ Her zaman MÜSİAD’da olmaktan gurur duymuşumdur. MÜSİAD benim bir ailemdir. MÜSİAD bizim için bir okuldur, gerek sivil, gerek sosyal, gerek iş hayatımızda bize yol gösteren bir okuldur. Benim buralara gelmemde çok büyük bir katkısı vardır. 12 kişi tarafından kurularak bugün on üç bin üyeye ulaşan dev bir teşkilattır. MÜSİAD her dönemde eğrisi ile doğrusu ile Türkiye ekonomisine yön veren büyük bir kuruluştur. Milletimiz için bayrağımız için gayret eden büyük bir dernektir. Görevi devreden Mehmet Akgün’e teşekkür eder, seçilen yeni Başkanımız Engin Boyacı’ya ve yönetimine başarılar dilerim’’ dedi.

Genel kurullar tazelenme ve yenilenme dönemleridir. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı yaptığı açıklamada ‘’ Genel kurullar tazelenme ve yenilenme dönemleridir. MÜSİAD olarak gece gündüz koşarak, her kademede sürekli yenilenerek, zaman zaman nöbet değişimi yaparak ve sağlıklı bir şekilde büyüyerek dinamizmimizi ve heyecanımızı koruyoruz.

MÜSİAD Kadın ve Genç MÜSİAD ile birlikte ailemizi güçlendiriyor, Sektör kurullarımızla ve güçlü teşkilat yapımızla daima etki sahamızı genişleterek derinleştiriyoruz.

Şube Genel Kurullarımızın verimli geçmesi bu güçlü yapımızı sürdürülebilir kılmak için çok önemli. Bu itibarla Denizli şubemizin genel kurulunun başarılı geçmesini ve sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Geçen dönem görev alan kıymetli yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum. Kıymetli Başkanımız Mehmet Akgün beye teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun. Yeni görev alacak olan başkanımıza ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza gönülden başarılar diliyorum. Bu vazifeler bizler için kutsal birer emanettir. Üzerinde hassasiyetle titreyerek ve vakti geldiğinde yeni arkadaşlarımıza devrederek bu emanetin hakkını ancak verebiliriz. Kıymetli Başkanımız Mehmet Akgün beye teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak olan başkanımıza ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza gönülden başarılar diliyorum’’ dedi. MÜSAİD DENİZLİ ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen genel kurulda Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu, Başkan Engin Boyacı, Burhan Armutçu, Muharrem Kılcı, Cemalcan Sirkeci, Ramazan Gönen, Hasan Gürlesin, Mustafa Kabukçu, Abdülhamit Aktaş, Ömer Fatih Filiz, Yunus Çiftçi, Bünyamin Yakar, Akif Uygun, Abdullah Doğrar, Cemal Işık, Hüseyin Sarı, Erdal Otçu, Ali Durmuş, Ali Özdin, Adnan Çelik, Ramazan Yılmaz, Ümit Akbıyık, Barış İşler, Sami Tural, Süha Yağcıoğlu, Hıdır Hılınç, Ahmet Öbke, Halil Yazıcıoğlu, Barış Koçak, Kürşat Yılmaz, Ramazan Yıldız. Denetleme Kurulunda ise; Mehmet Akgün, Mustafa Semerci, Muhammet Hilmi Serter, Sacit Atıcı, Şahin tin, Ayhan Doğruyol yer aldı.