Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıl dönümü ile ilgili olarak yayımladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her gün daha çok özlüyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesinden vergi ödemelerinde 2. Dönem uyarısı Pamukkale Belediyesinden vergi ödemelerinde 2. Dönem uyarısı

Denizli Haber - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anılacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. “Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birçok zafere imza atmıştır” diyen Başkan Örki, “Ulusal birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet kurarak Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Bizleri bugünkü aydınlık günlere taşıyan Atamızı, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde daha iyi anlıyor, onunla övünüyor ve kıvanç duyuyoruz. 10 Kasım Türk milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü 84. ölüm yıl dönümünde minnet, rahmet ve özlemle anıyorum” dedi. Öte yandan Pamukkale Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Fotoğraf Sergisi” açacak. Çamlık Caddesi’nde açılacak olan sergi gün boyu açık kalacak.