Denizli Haber - Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarayköy’de de 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bitmesiyle tüm öğrenciler 16 gün sürecek yarıyıl tatiline girdi. Eğitim öğretim yılının ilk yarısının son günü karne alacak olan öğrencilerin heyecanını Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan paylaştı.

Protokol, ilçede eğitim veren Mükerrem Tokat Anaokulu, Menderes Anadolu Lisesi ve Sarayköy Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek karne dağıtım törenine katıldı.

Sarayköy’de Havuz Sosyal Tesisleri Bir Başka Güzel Oldu! Sarayköy’de Havuz Sosyal Tesisleri Bir Başka Güzel Oldu!

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Özbaş, 1988 yılında mezun olduğu Menderes Anadolu Lisesi’nde karne dağıtarak, duygusal anlar yaşadı. Okulun dil bölümünde eğitim alan öğrencilere karnelerini dağıtan Başkan Özbaş, çok iyi derecede İngilizce bildiği için öğrencilerle bir süre yabancı dil konuşarak diyalog kurdu.

36 yıl önce lise yıllarını tamamladığı okulda anılarını her zaman yaşadığını belirten Başkan Özbaş, “Mezun olduğum okula her geldiğimde anılarımı yaşıyor, mutluluk duyuyorum. Sizlerin eğitim aldığı bu sıralarda zamanında bende eğitim almıştım. Sizleri bu sıralarda görmek beni ayrıca mutlu ediyor. Son sınıfsınız zor ve yorucu bir dönemden geçiyorsunuz. Ancak hepinizin başaracağına gönülden inanıyorum. Her zaman sizlerin yanında olduğumuzu unutmayın. İyi tatiller diliyorum” dedi.

Tüm öğrencilere iyi tatiller dileyen Kaymakam Celalettin Cantürk, “Yaşamınızın en güzel yıllarındasınız. Eğitim yıllarınızı dolu dolu, öğrenerek, araştırarak geçirmenizi tavsiye ediyorum. Lise son sınıfsınız ve hepiniz hayallerinizdeki mesleğe bir adım daha yaklaşacaksınız, inşallah. Çok çalışacağınız bir yıl olacak. Ancak sabredin, bunun sonu güzel olacak. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan ise, “ Bu zamana kadar anasınıfı, ilk ve ortaokulları ziyaret ederek karne dağıtımlarına katılmıştık. Bu kez liselerimizi ziyaret etmek istedik. Düşüncemiz biraz da olsa motivasyon sağlamaktı. Tüm öğrencilerimize öncelikle başarılar diliyorum. İyi tatiller” dedi.

Editör: Tahir Aygün