Denizli Haber - İlçedeki vatandaşlarla olan samimiyeti ve onlara gösterdiği yakın ilgiyle dikkat çeken Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Ramazan Ayı’nda da kırsal mahallelerden, merkez mahallelere kadar ilçeyi adım adım gezdi. Ramazan Ayı’nın devam ettiği 29 gün boyunca sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayan Belediye Başkanı Özbaş, her gün belirlenen bir mahalleye iftar saatinden önce birim sorumlusu personelleriyle gezdi.

TALEPLER HEMEN YANITLANDI
Mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özbaş, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Birinci ağızdan Başkan Özbaş’a taleplerini ileten vatandaşlar, ilgili birim personelleriyle anında iletişime geçerek isteklerine geç olmadan cevap buldu. Başkan Özbaş’ın birim personelleriyle mahalle gezileri düzenlemesi vatandaşlar tarafından takdir edildi.

Başkan Özbaş, iftarını ise her gün bir ailenin evinde yaptı. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a eşi Esin Özbaş’ta eşlik etti.

MAHALLELERDE SEVGİYLE KARŞILANDI
İftarını açtığı evlerde ve mahalle ziyaretlerinde yoğun ilgi ve sevgiyle karşılanan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Yıllardır her Ramazan Ayı’nda yaptığımız gibi bu senede mahalle ziyaretlerimizle daha renkli, daha hazırlıklı ve yoğun bir tempoda geçirdik. Bu süreçte özellikle köylerden, mahallelere dönüşen tüm yerleşimlerimizi ziyaret ettik. İftara yakın saatlerde muhtarlarımızla, mahalle başkanlarımızla, başta Başkan Yardımcım Mestan Özkan olmak üzere, tüm ilgili birim müdürlerimizle kapı kapı gezerek vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Tüm ilgili müdürlerimizle alanda yer alarak gerek bireysel, gerek mahalle sorunlarını tek tek çözme imkanı edindik. İftar sofrası bereketiyle, güzelliğiyle, selametiyle, rahmetiyle gelir. Biz de her gün iftarımızı o mahalledeki bir vatandaşımızın evinde açarak devam ettik. İftar sonrası ise yöresel ürünlerimizin, kitap stantlarımızın yer aldığı Ramazan etkinlik alanımızı ziyaret ederek Ramazan eğlence programlarımıza katıldık. Dolu dolu bir Ramazan Ayını hemşehrilerimizle birlikte geçirmiş olduk. Bizim için iftar öncesi, iftar sonrası ayrı bir güzel ve anlamlı oldu. Birlik ve beraberliğimize, hoş görümüze, Ramazan iklimine yakışan çok güzel çalışmalar yaptık. Bizleri 29 gün boyunca evlerine misafir eden, mahalle ziyaretlerimizde bağrına basan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Editör: Tahir Aygün