Sarayköy Belediyesi Kadınlar Matinesine yoğun ilgi Sarayköy Belediyesi Kadınlar Matinesine yoğun ilgi

Denizli Haber - Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, göreve geldiği 2014 yılından bu yana öğrencilerin hayatlarını inşa eden eğitim neferlerinin 24 Kasım’ını özel programlarla kutluyor. Öğretmenler Günü kutlamalarını her sene gerçekleştirerek geleneksel hale getiren Belediye Başkanı Özbaş, bu yıl ki 24 Kasım mesaisini de eğitimcilere ayırdı.

Hem öğretmenleri hem de okul çalışanlarını unutmadı
Sabah 09.00’da başlayan Öğretmenler Günü kutlama programları akşam 21.00’de sona erdi. Günün ilk programında Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul ziyaretleri yaparak öğretmenlere ve personellere isimlerinin yer aldığı hediyeler takdim etti. 

İlkokul öğretmenine ziyaret
Yüz yüze gerçekleştirdiği kutlamalarının devamında Başkan Özbaş, her yıl ziyaret ettiği ilkokul öğretmenini de unutmadı. 72 yaşındaki sınıf öğretmeni Necmiye Doğruer’i evinde ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Ahmet Necati Özbaş, vefa ve sevgisini bir kez daha göstermiş oldu.

Öğretmenler günü programı
Ziyaretlerin ardından Başkan Özbaş, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, İlçe Emniyet Müdürü Tayfun Ercan, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Tolgahan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, siyasi parti temsilcileri ve öğretmenlerle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çelenk sunma töreninde bulundu. Çelenk sunma töreninin ardından ilçe protokolü Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Öğretmenler Günü programına katıldı.  

Emekli öğretmenler onuruna yemek
Günün son programında ise Başkan Özbaş, emekli öğretmenler onuruna yemek düzenledi. Kültür Merkezi’nde düzenlenene yemeğe Başkan Özbaş, eşi Esin Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel Sekreteri Hüsamettin Tat ve üyeleri ile emekli öğretmenler katıldı. Eski anıların anlatıldığı akşam yemeğinde Yaz-Ar-Bir üyelerinin şiir dinletileri ve türküleri herkesi mest etti. Günün sonunda Başkan Özbaş, tüm misafirlere günün anısına hediye takdim etti.

Emekli öğretmenler her sene kendilerini hatırlayarak yemek düzenleyen Başkan Özbaş’a teşekkür etti.

Belediye Başkan Özbaş ise, “Öğretmenler Günü olan 24 Kasım’ı ismine yakışır şekilde geçirdik. Öğretmenlerimizin yanında, onlarla birlikte günlerini kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gün boyu farklı yerlerde aynı duygu ve düşüncelerle bulunduk. Geleceğimiz olan çocuklarımızın yollarını ve yarınlarını aydınlatan, okuma ve yazmanın ötesinde manevi birçok duyguyu da öğreten öğretmenlerimize ne yapsak az gelir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma hedefine eğitimcilerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde ulaşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle; eğitim camiasına emek vermiş ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Editör: Tahir Aygün