Özbaş’tan Tarihi Enerji Yatırımı Özbaş’tan Tarihi Enerji Yatırımı

Denizli Haber - Özel gün ve haftalarda düzenlediği etkinliklerle adından söz ettiren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, her yıl olduğu gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı.

KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARI 8 MART SABAHI BAŞLADI
Başkan Özbaş, eşi Esin Özbaş ile günün erken saatlerinde ilçedeki kadın esnafları ziyaret ederek hediye ve çiçek takdim etti. Daha sonra belediye çalışanı kadın personellerle bir araya gelerek günlerini kutladı.

KADINLAR MATİNESİNE YOĞUN İLGİ
Akşam saatlerinde ise Sarayköylü kadınlar tarafından çok beğenilen “Kadınlar Matinesi”ni düzenlendi.

Sarayköy Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Kadınlar Matinesi büyük ilgi gördü. Yüzlerce kadının katıldığı matinenin açılış bölümünde eşi Esin Özbaş ile birlikte katılan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş alkışlarla karşılandı. 

KADIN İŞ GÜCÜNE TAM DESTEK
Eşi ile birlikte misafirlerle tek tek ilgilenen Başkan Özbaş, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı, müjdeli haberler verdi. Başkan Özbaş, “Ne iş olursa olsun kadınların elinin değdiği her şeye zarafette ekleniyor. Bizlerde kadınlarımızın yanında olmaktan, beraber onlarla yürümekten çok mutluyuz. Yeni hizmet dönemimizde kadınlarımızın iş gücünü arttıracak, ev ekonomilerine katkı sunacak ve istihdamlarının sağlanacağı yeni projelerle devam edeceğiz.  İlçe ekonomimizin gelişmesi amacıyla kadın girişimcilerimize tam destek vereceğiz. Kadın kooperatifleri ile aile ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacağız. Yöresel ürünler pazarı ve E-Ticaret portalı kuracağız” dedi.

TÜM KADINLARA SİNEMA ÜCRETSİZ
Kadınlar gününün bugün bitmediğini farklı etkinliklerle devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Özbaş, "Bugün matine ile başladığımız Kadınlar Günü etkinliğimizi her sene yaptığımız sinema ettiğimiz ile devam ettireceğiz. Cumartesi ve Pazar günü vizyonda olan Emanet filmini için kadınlarımızın bir bileti bizden hediye olacak. Bizler sizlerin desteği ile daha çok işler yapacak. Sarayköy’ün en üstlere çıkaracağız. Kadınlar Gününüz kutlu olsun, iyi ki varsınız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından sahneye çıkan sanatçı Emina’nın söylediği şarkılarla kadınlar doyasıya eğlendi. Günün sonunda matineye katılan tüm kadınlara hediye verildi.

Sarayköylü kadınlar, kendilerine özel hazırlanan eğlenceyi çok beğendiklerini belirterek Başkan Özbaş’a teşekkür etti.

Editör: Tahir Aygün