Denizli Haber - 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın koordinasyonunda, ilçe halkının destekleriyle 10 tır dolusu yardım deprem bölgelerine gönderildi.

Yardım çalışmalarını depremde en çok etkilenen illerden birisi olan Hatay’da da sürdüren Sarayköy Belediyesi, Antakya ilçesi Derince Mahallesi’nde kurulan çadır kentte depremzedelere üç öğün sıcak yemek ulaştırmak için mobil mutfak kurdu.

Çocukları deprem düşüncesinden uzak tutmak için çadır kente oyun ve kütüphane çadırı da kuran Sarayköy Belediyesi, çalışmalarını belediye ekipleri ve gönüllü vatandaşlarla sürdürdü.

Sarayköy ilk kez sahnesinde opera sanatçılarını ağırladı Sarayköy ilk kez sahnesinde opera sanatçılarını ağırladı

Belediye Başkanı Özbaş, deprem bölgesinde bir ay boyunca fedakarlık göstererek çalışan ekiple buluştu.   

Görevli ekibe ve gönüllülere teşekkür belgelerini tek tek takdim eden Belediye Başkanı Özbaş, “ Sarayköylü hemşehrilerimizin yardımseverliğiyle, ilçemizde deprem bölgelerimiz için büyük bir seferberlik ruhu hâkimdi. Yüreğimizde silinmesi mümkün olmayan izler, acılar bırakan deprem felaketinin ardından başlattığımız yardım kampanyamızın akabinde Hatay’daki çadır kentimize Sarayköylü hemşehrilerimizin sevgilerini, ruhlarını, yardımseverliğini taşıdık. Orada da bambaşka bir hikaye yazdık. Hepinizden Allah razı olsun, sizler, yardım sever hemşehrilerimiz olmasaydı bunları yapmamız mümkün olmazdı. Rabbim bu felaketlerin tekrarını göstermesin. Bu teşekkür belgeleri aslında sizlerin gurur, mutluluk ve övünç madalyalarınız. Çok değerli bir görevi, hizmeti gerçekleştirdiniz. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.