Denizli haber-  Engelli Bireylerimizin tedavi, kontrol, rapor yenileme süreçlerinde ücretsiz ulaşım ve rehberlik hizmeti vereceklerini ifade eden Öztürk; engelli bireylerimize Denizli’mizin turizme uygun tesislerinde aileleriyle birlikte ücretsiz tatil yapabilme imkânı sunacaklarını, bu süreçte fizik tedavi, hidroterapi ve psikolojik destek almalarını sağlayacaklarını, hiçbir sorun yaşamadan katılabilecekleri sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Engelsiz bir şehrin hayal olmadığına vurgu yapan Öztürk;

“Toplum; engellisi engelsizi, yaşlısı genci, kadını erkeği ile bir bütündür. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, karşılaşabileceği problemleri öngörüp, empati kurarak çözüm yolları üretmek hepimizin ortak görevidir. Engelleri aşmaya çalışan bireyleri destekleyerek onların yanında olmak da bir iyilik hali değil asli görev olmalıdır. Çünkü engellilerimizin yaşadığı problemler sadece kendileri ve ailelerini ilgilendiren bir konu olmayıp, toplumumuzun öncelikli meselesidir.

Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı

Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insanda bir engelli adayıdır.  Engellilik ise herhangi bir zorluk ve mücadele gerektiren bir durum söz konusu olduğunda pes etmek değil, onu aşmak için mücadele etmektir” dedi.

Editör: Tahir Aygün