Denizli Haber - İncilipınar Parkını baştan aşağı yenileyeceklerini vurgulayan Öztürk, Denizli’nin en güzide yerlerinden biri olan İncilipınar Parkını botanik parka dönüştüreceklerini, farklı bitki popülasyonlarının bir arada olduğu, her yaştan insana hitap edebilecek ve insanlarımızın doğayı daha yakından tanımasına vesile olacak olan Egenin en büyük botanik parkını Denizli’ye kazandıracaklarını ifade etti.

Sadece Egenin en büyük botanik parkını yapmakla kalmayacaklarını söyleyen Öztürk, vilayetten başlayıp şu an ki İncilipınar Parkına kadar olan caddede, canlılığı artırmak amacıyla “Nostaljik Tramvayı” halkın hizmetine en kısa zamanda sunacaklarını da belirtti.

Öztürk, “önceliğimiz insan için tasarlanmış bir şehir inşa etmek. Yeterli ve nitelikli yaya yolları olan, kaldırımları, meydanları, yeşil alanları birbiriyle uyumlu, erişilebilirlik standartlarına uygun, yürüme mesafelerinin gözetildiği, güvenli ve kolay yaya ulaşımının sağlandığı, otomobil yerine bisiklet ve toplu taşıma araçlarının tercih edildiği, yapıların insanlar için kullanışlı, estetik ve konforlu olduğu bir Denizli hayal değil, istemek ve çok çalışmak yeterli” dedi.

Çavuşoğlu "Bugünden itibaren atılan imza ve yapılan ödemelerden personel sorumludur" Çavuşoğlu "Bugünden itibaren atılan imza ve yapılan ödemelerden personel sorumludur"

Editör: Tahir Aygün