Denizli Haber - İYİ Belediyecilikte hiçbir zaman çocuklarımızın sınıflarına aç girmeyeceklerini söyleyen Öztürk, çocuklarımızın yeterli, düzenli ve sağlıklı besleneceğini, anne ve babaların her gün çocuklarının okulda ne yiyeceğini düşünmek zorunda kalmayacaklarını ifade etti.

Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’dan 5 yasa teklifi! Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’dan 5 yasa teklifi!

Ayrıca, yerel üreticilerden oluşturulacak tedarik zinciri ile yerel ekonomiyi de canlandıracaklarını belirten Öztürk, bu sayede kadınlarımızın yüzünü güldürecek yeni istihdam alanlarının da yaratılabileceğine dikkat çekti.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 15.51.39

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk; “Bu ülkede çocuklar okula aç gidiyor! Aileler çocuklarının beslenme çantasına bir kuru ekmekten başka bir şey koyamaz halde! Öğretmenler derslerde açlıktan bayılan, hastalanan çocuklar olduğunu anlatıyor! Uzmanlar yetersiz beslenme yüzünden milyonlarca çocuğun sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu bilimsel çalışmalarla ortaya seriyor.

Çocuklarımızın gelişimlerinden, sağlıklarından, sağlıklı beslenmelerinden, ulaşımlarından Devlet doğrudan sorumludur.

Okullarda ayrım yapılmadan her çocuğa bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek verilmesi şarttır ve biliyoruz ki çocuklar için kaynak da var imkân da! Ha Siz kaynak bulamıyorsanız Biz buluruz” dedi.

Editör: Tahir Aygün