Denizli Haber - Ekonomik özgürlüğü olmayan, sadece ev işlerine mahkûm edilen kadının mutlu olmasının söz konusu olamayacağına değinen Öztürk, hayata geçirecekleri projelerle kadınlara rahat bir nefes aldıracaklarını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 03 09 At 13.40.50

Öztürk, vatandaşlarımızın kendilerini seçmeleri halinde;

“Üreten Kadınlar Çarşısı projemiz ile üreten kadınlar için yılda birkaç kez festival yapmak yerine, kendi ürettikleri ürünleri her gün satabilecekleri uygun ortamlar oluşturarak ev ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlayacağız.

500 Kadın projemiz ile vardiyalı çalışan annelerimiz için sanayi bölgelerimize yakın yerlerde çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri gündüz-gece çocuk bakımevleri kuracağız. Bu bakımevlerinde çalıştırılmak üzere belediyemiz bünyesinde 500 kadınımızı yetiştireceğiz. Gerekli planlamaları yapıp bu sorunu gidereceğiz.

Sığınma evlerinde yaşamak zorunda kalan kadınlarımızı ve sorunlarını unutmadık; kadın sığınma evlerine anneleri ile birlikte sığınan çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri için uygun koşulları sağlayacağız. Önceliğimiz kendi ayakları üzerinde dimdik durabilmeleri için gerekli olan tüm alt ve üst yapıyı ivedilikle hazırlamak olacak.

TBMM başkanvekili Karaca “Bu zafer hepimizin zaferi” TBMM başkanvekili Karaca “Bu zafer hepimizin zaferi”

Ne yaptığını bilen, meslek sahibi, ekonomik özgürlüğünü elde etmiş, üretime katkı sağlayan, bilinçli ve mutlu kadınların yaşadığı bir Denizli’yi inşa etmek önceliğimiz olacak” dedi.

Editör: Tahir Aygün