Çavuşoğlu "Bugünden itibaren atılan imza ve yapılan ödemelerden personel sorumludur" Çavuşoğlu "Bugünden itibaren atılan imza ve yapılan ödemelerden personel sorumludur"

Denizli Haber - Her konunun uzmanlarıyla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla en yüksek seviyede iş birliği içerisinde olacaklarına vurgu yapan Öztürk, “Gelecek” planlamasında ve “Kalkınma” alanlarında uzman kişilerden oluşturulacak kurullarla ve şehrin içinden çıkan oluşumların desteği ile tüm faaliyetleri sürdürülebilir hale getireceklerini söyledi.

Depreme dayanıklı olmayan mevcut Büyükşehir binası yerine Şehrimize yakışan yeni bir hizmet binası yapacaklarını belirten Öztürk, “Kentsel dönüşümü sadece depreme dayanaklı dönüşüm olarak ele almayacağız, kent estetiğini de içeren projeleri hayata geçireceğiz. Afet riski taşıyan, alt ve üst yapı koşulları yetersiz, çarpık yapılaşmış konut alanlarını, daha güvenilir ve daha sağlıklı hale getirilebilmek için gereken tüm adımları atacağız ve bu kararları tek başımıza almayacağız. Büyükşehir Meclis Toplantılarımızı tüm Vatandaşlarımıza açık e-katılım yoluyla yapacağız” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, “Ülke olarak 6 Şubat 2023’te iki büyük deprem yaşadık. Binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu büyük felaket karşısında bize düşen nerde hata yaptığımızı bulmak, şehirleşmenin gereklerini yakalamak ve aynı hataları tekrarlamamaktır. Sağlıklı, güvenilir ve nitelikli bir çevrede yaşamak tüm insanlarımızın en temel hakkıdır ve bunları sağlamak bizim görevimizdir” dedi.

Editör: Tahir Aygün