Denizli Haber - Pamukkale Belediyesi ilçe genelindeki okullara desteğini her dönem sürdürüyor. Yaz-kış demeden okullarda bakım onarım çalışmaları gerçekleştiren Pamukkale Belediyesi, yaz ayları boyunca 61 mahalledeki tüm okullarda tadilatlar yaptı. 2022 yılında Pamukkalelilerin geleceğine yatırım niteliğinde 3 okul kazandıran Pamukkale Belediyesi, kreşten, kütüphanelere, konferans salonlarından, halı sahalara, okul binalarının bakım-onarım ve yenileme işlerine kadar birçok destek vermişti.

PAMUKKALE’DEKİ TÜM OKULLARA PAMUKKALE BELEDİYESİ ELİ DEĞİYOR

Pamukkale Belediyesi tüm imkânlarını okullar için seferber etmeye devam ediyor. Yaz ayları süresince ilçedeki okullardaki eksiklikleri gidermek için çalışan ekipler, yeni eğitim öğretim dönemine öğrencilere tertemiz, bakımlı okullarıyla buluşmalarına aracılık etti. Her yıl olduğu gibi Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü okullarda yapısal konularda bakım-onarım işlerini gerçekleştirirken, Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de peyzajdan, çocuk parklarına kadar okulları güzelleştirmeye bu yaz da devam etti. Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki tüm okullarda yaz boyunca ot biçmeden, çim ekimlerine kadar birçok konuda çalışma gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce, ilçe sınırları içerisindeki tüm okulların bahçelerinde zararlı otların biçme, temizlik gibi çalışmaları yapılırken, ilçe genelinde ki tüm parklarında bakım ve onarımları, temizlikleri gerçekleştirildi. Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce de, okullardan gelen talepler doğrultusunda, Karahayıt Mahallesi Akköy Anadolu İmam Hatip Lisesi iç cephe boyama çalışmaları ile Pamukkale Mahallesi’nde Şehit Mustafa Uyğun İlkokulu’nda iç-dış cephe sıva tamiratı ve boya imalatı, Karşıyaka Mahallesi Hulusi Kulaklı Ortaokulu iç cephe sıva tamiratı ve boya imalatı, Irlıganlı Mahallesi Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel Ortaokulu sıva tamiratı ve boya imalatı ve Topraklık Mahallesi Müftü Ahmet Hulusi İlköğretim Okulu’nda dış cephe boyama çalışmaları gerçekleştirildi. Bunlarla beraber okullarda halı saha çalışmalarını sürdüren Pamukkale Belediyesi, Denizli Lisesi, Fesleğen Mahallesi Atatürk Ortaokulu, Kınıklı Mahallesi Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu, İstiklal Merkez Ortaokulu, Karşıyaka Mahallesi’nde Hacı Yılmaz Emine Urhan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde halı saha yapımı çalışmalarında son aşamaya gelindi.

BAŞKAN ÖRKİ; “EĞİTİM HER ÖNCELİĞİMİZ OLDU”

Eğitime her zaman öncelikleri arasında tutan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Deliktaş mahallesinde Pamukkale Belediyesi Muhammet Serter Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Kavakbaşı mahallesindeki Doğa ve Fen Okulu’nu eğitime kazandırdık. Bu okullarımızda öğrencilerimizin cıvıl cıvıl sesleri geliyor. Çocuk kreşlerimiz hizmetlerini sürdürüyor. Okullarımıza yaptığımız kütüphanelerimizde öğrencilerimiz derslerini çalışırken, yeni bilgiler ediniyorlar. Öğrencilerimize, ailelerine ve öğretmenlerimize desteğimizi her zaman gösteriyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ve okullarımızla da sürekli iletişim ve iş birliği halindeyiz. Öğrencilerimize ve velilerimize tam destek verirken, eğitim yuvalarımızda da bakım onarım işleri gerçekleştirerek, hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin rahat etmesini istiyoruz. Bu yaz döneminde tadilat ve halı saha çalışmaları için harcanan bütçe yaklaşık 20 milyon TL oldu. Eğitim her önceliğimiz oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek. Gençlerimizin sağlıklı gelişimlerini sağlamak amacıyla 8 okulumuza da halı saha yapıyoruz. Eğitim için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Tahir Aygün