Denizli haber - Pamukkale Belediyesi, Hz. Mevlâna'nın 750. Vuslat Yıldönümü törenleri (Şeb-i Arus) haftası dolayısıyla özel bir program hazırladı. Pamukkaleli lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan program, Pamukkale Mevlana ve Semazenleri Sevenler Derneği tarafından 13 yıl önce kurulan ‘Dervişin Evi Çadırı’nda semazenler tarafından genç öğrencilere özel gösteri gerçekleştirildi.

image00014

Törene Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile semazen başı Ali Temel de katılırken, öğrencilere Hazreti Mevlana’nın hayatı ile birlikte öğretileri de aktarıldı.

“GENÇLERİMİZİN SAYESİNDE YAŞATILMAYA DEVAM EDİLECEK”

Pamukkale CHP’den saha üyelerine iletişim eğitimi Pamukkale CHP’den saha üyelerine iletişim eğitimi

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Hazreti Mevlana’nın 750. vuslat yıldönümünde siz değerli Mevlana dostlarını bu güzel yerde Mevlana’mızı ve onun öğretilerini anmak ve bir kez daha hatırlamak için tertiplemiş olduğumuz programda sizlerle bir aradayız. Hz. Mevlana bizim Anadolu coğrafyasına asırlar öncesinde gelmiş, hayat bulmuş.

image00009

Hazreti Peygamber efendimiz, bizlere hayat yolculuğunda başarılı olabilmemiz için hem bu dünyaya ait hem de ukvaya ait yolculuğumuzda başarılı olabilmemiz için birçok öğüdü bizlere ulaştırmış. Hazreti Mevlana da o öğütleri Anadolu irfanıyla harmanlamak suretiyle bizlere, gelecek nesillere bizim anlayabileceğimiz lisanlarla aktarmış.

image00008

Hem yaşamıyla, hem söylemleriyle, hem eylemleriyle o dönemden bugünlere kadar sevginin, hoşgörünün, merhametin birer timsali olmuş. Bu coğrafyadan Yunuslar, Hacı Bektaşi Veliler, Hazreti Mevlanalar geçmiş ve onların emekleri, gayretleri hiçbir zaman unutulmadı.

image00006

Bundan sonrasında da siz gençlerimizin sayesinde yaşatılmaya devam edilecek. Seneyi devriyesinde Hazreti Mevlana’yı rahmetle ve şükranla yâd ediyorum” diye konuştu. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, etkinlik sonunda gençlere Hazreti Mevlana’nın öğretilerinden seçmeler okudu.

image00002

Editör: Tahir Aygün