Denizli Haber - Hatay’dan gelen 45 yaşındaki Mücahit Akıncı Acar isimli hastamız Göğüs Cerrahisi Kliniğimizde gerekli tedavisi yapılarak gözlem altında tutulmaktadır. Depremzede Mücahit Acar deprem anını ve buraya gelişini şöyle anlattı : Hatay ‘da 7 katlı bir binanın 4. katındaydım, deprem olduğunda üst kata doğru çıkmaya başladım. Deprem bitince dışarıya çıktım o sırada merdivenlere çarptım göğsüme darbe almıştım. Dışarı çıkınca yaralı bir askerle karşılaştım, onunla sohbet ederken Isparta’dan ailesinin geldiğini söyledi ve onlarla birlikte önce Isparta Şehir hastanesine gittik, orada ilk tedavimi olduktan sonra Denizli’ye geldim. PAÜ Hastanesi Acil Servise başvurdum ve burada Göğüs Cerrahisinde tedavim yapıldı, şimdi kendimi daha iyi hissediyorum ama tabi ki çok üzgünüm dedi.

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim üyelerimizden hastamızın tedavisine hemen başlandığını ve devam ettiği bilgisi verildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel hastamızla bir süre sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti, elimizden gelenin fazlasını yapacağız, gün birlik olma vaktidir. Destek olan tüm PAÜ Personeline ve yardımsever vatandaşlarımıza da minnettarız dedi. Başhekim Prof. Dr. Murat Özban ise PAÜ Hastanesi olarak tüm hastalarımızın tedavisini yapmak için hazırız, gerekli planlarımızı yaptıklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan da hastamıza geçmiş olsun dileklerini iletti.

Editör: Tahir Aygün