Denizli Haber - Tüm bebekler sağlıklı beslenme hakkına sahiptir. Anne sütü bebeklerin beslenmesi sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en ideal besindir. Anne sütü ile beslenen bebeklerin ilk 6 ay boyunca tüm besinleri karşılanır. Anne sütü kolay sindirilir ve bebeği hastalıklara karşı korur. Bebeğin anneyi emmesi, anne sütünü arttıran temel noktadır. Annenin bebeğini sık sık emzirmesi ile günde en az 40 bardak sıvı gıda ve 10-12 bardak su tüketmesi, anne sütünün artmasını sağlar.

Sağlık Bakanı'ndan kritik 'kurban eti' uyarısı!  Herkes bu hatayı yapıyor Sağlık Bakanı'ndan kritik 'kurban eti' uyarısı!  Herkes bu hatayı yapıyor

Bebekler en az 2 yaşına kadar emzirilmelidir.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından emzirmeye 2 yaş ve ötesine kadar devam edilmesi önerilmektedir. Hastanemizde anne sütü ve emzirme ile ilgili farkındalığı arttırmak için stant kurularak ailelere, annelere ve anne adayı olan gebelerimize, emzirme desteği ve relaktasyon polikliniğine emzirme ile ilgili yaşadıkları sorunlar için poliklinik girişi yapılarak başvurabilecekleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özmert M.A.Özdemir ve Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ece Koyuncu anne sütünün ve emzirmenin önemini vurgulayarak stantın açılmasında destek olan Türk Kızılay Kurumuna  ve 1-7 Ekim emzirme haftası etkinliğinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler ve etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı.

Editör: Tahir Aygün