Denizli Haber - Sağlık Bakanlığı 30 bin sözleşmeli personel alımı için başvurular ÖSYM üzerinden alındı. Akabinde gözler KPSS tercih sonuçları açıklandı duyurusu için gelecek açıklamalara çevrildi. Adaylar sıkça sonuç sorgulama ekranını kontrol ederken “Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?” soruları yanıt buldu. ÖSYM bir son dakika açıklamasında bulunarak KPSS tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir? İşte ÖSYM KPSS-2022/11 sonuç sorgulama ekranı ve detaylar.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI!

KPSS-2022/11: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

PAÜ yönetimi öğrenci yemek zammını geri çekti PAÜ yönetimi öğrenci yemek zammını geri çekti

30 Kasım- 5 Aralık 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2022/11 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 13 Aralık 2022 tarihinde saat 15.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle erişebilecektir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

KPSS-2022/11 YERLEŞTİRME SONUÇLARI

KPSS-2022/11 YERLEŞTİRME SONUÇLARINA İLİŞKİN SAYISAL BİLGİLER

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ SONA ERDİ!

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı toplamda 42 bin 500 işçi ve personel alımı yapacak. İlanda 11 bin 317 sürekli işçi, bin 183 sözleşmeli personel ve 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında 1.183 sözleşmeli personel, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 30.000 sözleşmeli sağlık personeli olmak üzere toplam 31.183 sözleşmeli personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır.

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.