Denizli Haber - Yaşamlarını emekleriyle sürdüren tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, emeğin kutsallığından bahsettiği mesajına şöyle devam etti:

Başsavcılık sondaj patlamasının neden olduğu kirlilikle ilgili soruşturma başlattı Başsavcılık sondaj patlamasının neden olduğu kirlilikle ilgili soruşturma başlattı

“Yaşamlarını emekleriyle sürdüren tüm emekçilerimize saygımız sonsuz. Alın teriyle, emeğiyle çok zor şartlar altında ekmeğini kazanan emekçi kardeşlerimize destek olmak için sadece 1 Mayıs'larda değil, her zaman yanlarında olacağız.

Alın terini toprakla buluşturan çiftçi anne-babanın, çiftçi oğlu olarak; emeğin toprağımız, yaşamımız ve ülkemiz için değerini öğrenerek büyüdüm.

Sabır, şükür, bereketle yoğurulmuş emeğin içinde alın terine bürünmüş azim ve gayret vardır. Biliyoruz ki hiçbir hizmet kolay yapılmıyor. Her meslek ve emek verilen her işte dökülen alın teri bizim kırmızıçizgimizdir.

İşçi kardeşlerimizin yaşadığı sorunların çözülmesi için çaba sarf etmek, onların alın teri kurumadan haklarını teslim etmek için gayret göstermeliyiz. Yaşamın devam etmesi ve insanlığın refah içinde yaşayabilmesi için en büyük değer olan emeğini ve alın terini üretime adayan emekçilerimize en büyük temennimiz haklarını layıkıyla alabildikleri, iş kazalarının, ihmalkârlığın olmadığı eşit ve özgürce bir arada yaşayabildiği bir dünyadır.

Emek, bir hayat mücadelesi ve ömrün kendisidir. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizin, ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

Editör: Tahir Aygün