Denizli Haber - Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ekibiyle birlikte Hatay’ın Antakya ilçesindeki Derince Mahallesi’nde 400 çadırın bulunduğu çadır kentte koordine çalışmalarını sürdürüyor.

Depremzedelerin sıcak yemek yemeleri için mobil mutfak yerleştiren Başkan Özbaş, çocukların depremin etkisinden uzaklaşması için oyun çadırı kurmuştu. Depremzedelerin ihtiyaçlarını ve eksikliklerini deprem bölgesinde not ederek; çözümü için çalışmalar yapan Başkan Özbaş, çadır kente Mobil Kütüphane kurulumu gerçekleştirdi.

Deprem afetinin çocukların ruh sağlığı üzerinde yıkıcı etkisini yok etmek istediklerini ifade eden Başkan Özbaş, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla ilçedeki tüm okullara kitap talebinde bulundu, kısa sürede binlerce kitabı çadır kente taşıdı.

Mobil kütüphaneye çadır kentte görev yapan Mehmetçikler ve belediye çalışanlarının ortak çalışmasıyla, içerisinde test kitabı, çalışma kitabı, ders kitabı gibi ilk ve ortaokul, lise öğrencilerine hitap eden binlerce kitabın yerleşimi yapıldı.

Hikâye, roman gibi okuma kitaplarının ve binlerce kırtasiye malzemesinin yer aldığı Mobil Kütüphaneyi gören çocuklar çok mutlu olduklarını söyleyerek teşekkür etti.

Hatay’daki deprem bölgesinde bulunan Başkan Özbaş, “ Komutanlarımız ve askerlerimizle birlikte burada bir çadır kütüphane kuralım istedik. Yine onların talepleriyle belediyemizdeki personelimizi arayarak soru kitapçığı, ders kitabı, kırtasiye malzemeleri, okuma kitabı lazım dedim. Hemen bir gün içinde binlerce kitap ve kırtasiye malzemesi geldi. AFAD’tan rica ettik, bir çadırı bize tahsis ettiler. Çocuklarımızı ve ailelerini mutlu eden çok güzel bir kütüphane oluşturduk. Depremzede vatandaşlarımız kalıcı konutlarına geçinceye kadar çocuklarımızın ihtiyacı olan kitaplarını karşılayacağız. Gönüllü öğretmenlerimizin vasıtasıyla çocuklarımızın okumalarına, ders çalışmalarına, bildiklerini unutmamaya, yeni şeyler öğretmeye devam edeceğiz. Hep birlikte bu güzelliklere imza atacağız” dedi.

Editör: Tahir Aygün