Denizli Haber - Sarayköy’de 19 Eylül Gaziler Günü büyük bir gururla kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Furkan Turan, Jandarma Komutanı Murat Çay, İlçe Emniyet Müdür Vekili Tayfun Ercan, ilçe protokolü, gaziler, şehit yakınları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığının çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Teğmen Furkan Turan yaptı.

Gaziler Günü kutlama programlı Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda gaziler onuruna düzenlediği yemek ile devam etti. Samimi bir ortamda geçen yemekte Belediye Başkanı Özbaş, gazilere hediye takdim etti.

Daha sonra Başkan Özbaş, sağlık sorunları nedeniyle törene katılamayan Kore Gazisi Halil Yener ve Kıbrıs Gazisi Ömer İşlek’i evlerinde ziyaret ederek günlerini tebrik etti.

“Gazi, Türk kahramanlığı destanını yazan kahramanın adıdır” diyen Başkan Özbaş “Bizlere, güzel ülkemizi emanet eden, huzur ve barış içinde yaşamak vazifesini bizlere tevdi eden; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Ay yıldızlı bayrağımız için vatana can adayan kıymetli şehitlerimiz ve gazilerimizin bize emanet edip, bıraktığı vatanımızda onlardan aldığımız ilham ve gururla milletimize, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz” dedi.

Editör: Tahir Aygün