Denizli Haber - Bala Mahallesi’nde Sarayköy Belediyesi tarafından yapılan imar uygulamasıyla kazandırılan alanda eğitim için önemli bir proje yükseliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğiyle 6 derslikli anaokulu yapımına başlandı.

Okulun 26 milyon 849 bin liraya mal olacağı belirtilirken işin süresinin ise 240 gün olduğu belirtildi.

Öğretmenlerin özverili davranışına Özbaş jesti Öğretmenlerin özverili davranışına Özbaş jesti

Anaokul yapım çalışmalarını yerinde incelemek için bir araya gelen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Ticaret Odası Meclis Başkanı Erhan Kılınç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fenli ve Genel Sekreter Ahmet Duman yetkililerden bilgi aldı.

İnşaat çalışmalarının büyük bir özveriyle devam ettiğini belirten Başkan Özbaş, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle yapılan anaokulu, ilçemizin eğitim hedeflerine ve çocuklarımızın geleceğine çok önemli katkılar yapacak. Yeni okulun ilçemize kazandırılmasına vesile olan Milli Eğitim Bakanlığımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Sarayköy Ticaret Odamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.