Denizli Haber - Sarayköy’de 2014 yılından bu yana Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Sarayköy Belediyesi işbirliğiyle devam eden kilitli parke taşı döşeme çalışmalarıyla ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki çalışmaların büyük bölümü tamamlandı.

Sarayköy'de Cumhuriyet Coşkusu Zirveye Çıktı Sarayköy'de Cumhuriyet Coşkusu Zirveye Çıktı

Vatandaşların sürekli kullandıkları cadde ve sokaklarda üst yapı çalışmaları tamamlanırken mahallelerdeki yerleşkenin genişlemesiyle oluşan yeni sokaklarda kilitli parke taşı döşeme çalışmaları başladı.

Sarayköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki yeni sokaklarda ve ihtiyaç duyulan yerlerde kilitli parke taşı döşemek için yoğun mesai harcıyor. Toprak yollar parke taşlarla döşenerek daha güvenli, konforlu hale getirilirken kolay ulaşım ve rahat kullanım için yenilenen sokaklar vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Mevcut yollarda bakım ve onarım çalışmalarını ihmal etmeyen Sarayköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Köprübaşı ve Duacılı Mahallelerinde taş döşeme çalışmalarına devam ederken Gerali Mahallesi’ndeki 7.000 m²’lik alanda çalışmalarını tamamladı.

Ekiplerin yolları adeta ilmek ilmek işlediği çalışmalar diğer mahallelerde de ihtiyaç duyulan yerlerde devam edecek.

BAŞKAN ÖZBAŞ YERİNDE İNCELEDİ
Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, kilitli parke taşı döşeme çalışmalarının sona erdiği Gerali Mahallesi’ni ekiplerle ziyaret etti. Taş döşemesi yapılan yolları inceleyen Başkan Özbaş’ı gören vatandaşlar hizmetten çok memnun kaldıklarını belirterek teşekkür etti.

Çalışmalarla ilgili bilgin alan Başkan Özbaş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Denizli Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle ilçemizin alt yapısını tamamen değiştirdik. Üst yapı çalışmalarını da ilçemize yakışır şekilde düzenlemesini yapıyoruz. Kırsal mahallelerimizde de ciddi oranda kilitli parke taşı döşeme çalışması yaptık. Bu konudaki ihtiyaçlar günden güne azalıyor. Yerleşimin genişlemesiyle oluşan yeni sokak ve caddeler ile bakım onarım çalışmalarımızda ihtiyaç duyulan alanlarımızda taş döşeme çalışmalarımıza devam ediyoruz. İsteğimiz hemşehrilerimizi konforlu ve güvenli yollara, ilçemizi de modern görünüme kavuşturmak. Bizleri bu değerli hizmette yalnız bırakmayarak destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, emekleriyle ilçemize güzellikler katan kıymetli mesai arkadaşlarıma ve sabırlarıyla bizlerin yanında olan değerli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.