Denizli Haber - İYİ Parti İl Başkanı Özden, “Millet Vekilimiz Yasin Öztürk, köylünün "Spor tesisi" yapılsın diye bağışladığı arsanın imar durumunun değiştirilmesini meclisimize taşıdı. Milletvekilimizin Millet Meclisine verdiği ve Bakanlıktan cevap beklediği gensoru önergesine konu olan arsa imar değişimi durumunun takipçisi olacağız. Durumu Meclise taşıyan Milletvekilimiz Yasin Öztürk'ün” Gensorusunun konusu şöyledir;

Miting Havasında Adaylık Açıklaması Miting Havasında Adaylık Açıklaması

Denizli'nin Baklan İlçesine bağlı Boğaziçi Mahallesinde 12 köylünün arsalarını birleştirerek belediyeye "spor tesisi yapılması şartı ile" 15 bin metrekarelik arsa bağışlanmıştır.

Köylülerin, "spor tesisi" için bağışladıkları arsanın, AKP'li belediye tarafından imar değişikliği yapılarak, konut alanına dönüştürülüp satışa çıkarıldığını öğrenmişler.

Bu yaşanan durum üzerine İYİ Parti Denizli Millet Vekili Öztürk Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gensoru önergesi vererek, Çevre, Şehircilik, İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'ye yazılı olarak sunduğu önergede Baklan İlçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi vatandaşlarının adına soruyor;

* Vatandaşımızın "spor tesisi yapmak şartı ile" bağışladığı arsayı ne hakla parselleyip satıyorsunuz.

* Yapılan bu hatadan dönerek; Vatandaşlarımızın istediği gibi bağışladıkları konu olan bu arsaya "spor tesisi" yapmak için gerekli adımı atacak mısınız?