Başkan Adayı Türkay Berberoğlu, Seçim Çalışmasını Dört Koldan Yürütüyor Başkan Adayı Türkay Berberoğlu, Seçim Çalışmasını Dört Koldan Yürütüyor

Denizli Haber - Demokrat Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin Denizli il başkanları, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek ilçelerde güçlü olduklarına inandıkları adayları destekleme kararı almışlardı. Bu birliktelik, önümüzdeki yerel seçimlerde ortak bir strateji izleme amacını taşıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise Gelecek Partisi İl Başkanı Aykut Yıldırım'ın önerisi ortaya çıktı.

BUYUKSEHIR-E-UN-PAMUKKALE-YE-YILDIRIM-1-1704962531

Yapılan istişarelerde, Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün'ün dört partinin ortak adayı olması önerisi gündeme geldi. Bu öneri üzerine alınan karar, partilerin genel merkezlerine iletilerek gelecek cevaba bağlı olarak ortak seçim stratejisinin belirlenmesi planlanıyor. İlerleyen süreçte, dört partinin birlikte hareket etme kararı, Denizli'nin yerel politikasında nasıl bir dinamik yaratacak, seçimlerde nasıl bir etki gösterecek merak konusu oldu.

Editör: Tahir Aygün