Denizli haber - Siho Steam Atölyesi Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan,  Serinhisar Kaymakamı Osman Altın Kamu Sen Denizli İL Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Emre Erdoğan,   Daire Amirleri ve atölyenin yapımında desteği olan bağışçıların katıldı.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 19-06-2024 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 19-06-2024

Siho Steam Atölyesi  6 adet bilgisayar ile öğrencilere teknoloji alanında pratik deneyim sunulacak. Lego Education Spike Prime Setleri: 6 adet bu set, öğrencilere mühendislik ve yaratıcılık becerilerini geliştirme fırsatı sağlayacak. 3D Yazıcı ve 3D Yazıcı Kalemler: Öğrenciler, 3D modelleme ve tasarım konularında deneyim kazanabilecekler. Arduino Setleri: 10 adet Arduino seti ile öğrenciler, elektronik ve kodlama alanlarında çalışabilecekler. Lego Education BricQ Prime Setleri: 2 adet bu set, öğrencilere matematik ve fen bilimleri konularında eğlenceli etkinlikler sunacak.Knex STEM Setleri: 4 adet Knex STEM seti ile öğrenciler, yapı tasarımı ve mühendislik alanlarında pratik yapabilecekler. Mbot2 Robotlar ve El Aletleri: 3 adet Mbot2 robot ve birçok el aleti, öğrencilere robotik ve mekatronik konularında deneyim kazandıracak. Okul Müdürü Ali Kaygın ve Fen Bilimleri Öğretmeni Ümit Gökçetin tarafından büyük bir heyecanla tamamlanan bu girişim, Serinhisar’ın eğitim alanındaki yenilikçi yüzünü olacak. STEAM atölyesi, haftanın her günü öğrencilere açık olacak ve çeşitli atölye çalışmaları, seminerler ve etkinlikler düzenleyecek.

Bu atölye, genç zihinlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek için önemli bir adım olacak. Öğrenciler bu atölyede keyifli ve öğretici deneyimler yaşayacaklar.

Editör: Tahir Aygün