Denizli Haber - Denizli’nin Pamukkale ilçesinde petshop işleten İlknur Şahin, hem maddi sıkıntı yaşayan evcil hayvan sahiplerine destek olmak hem de sokak hayvanlarının beslenmesi için "Askıda Mama" uygulamasını başlattı. Hayvan sahiplerinin maddi sıkıntılarından dolayı evcil hayvanlarına mama parası bulamayıp sokağa atmasını engellemeyi hedefleyen duyarlı esnaf, askıda mama projesi ile bu tür sorunların önüne geçmeyi ve de soğuk havalarda sokak hayvanlarını doyurmayı hedefliyor. Uygulama ile hayvanseverlerin verdiği destekle de alınan yiyecekler, şehrin farklı noktalarına konulan mama kaplarıyla sokak hayvanlarına ulaştırılıyor. Takdir toplayan kampanyayı kış sezonu boyunca devam etmeyi amaçlayan Şahin, aldığı mamaları havaların iyice soğudu ve yiyecek bulunması zor olan noktalara götürüyor.

AW096759_01

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 22-02-2024 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 22-02-2024

ŞEHRİN UZAK YERLERİNE MAMA BIRAKIYOR

Kampanya fikrini ihtiyaç sahipleri için yürütülen “Askıda Ekmek” uygulamasından esinlendiğini ve bunu sürekli hale getirmek istediğini ifade eden Şahin, “Çocukluğumdan beri hayvanlar ile iç içe yaşıyorum. Hayvan beslemelerine özellikle kış aylarında çıkıyorum. Çünkü şehir merkezine uzak olan bölgelerde hayvanlar daha çok aç kalıyor. İnsanların maddi durumlardan dolayı sıkıntı yaşadıkları için 'Askıda Mama' uygulaması aklıma geldi. Bazı hayırseverlerden bağış alıyorum ve bu aldığım bağışları sokak hayvanlarına dağıtıyorum ve ihtiyaç sahiplerine ürün olarak veriyorum” dedi.

"KENDİ KUMBARASINDAKİ PARALARI DA GETİRENLER OLUYOR"

7'den 70'e herkesin kampanyaya destek vermeye başladığına dikkat çeken İlknur Şahin, "Dertlerini dile getiremeyen can dostlarımızın aç ve susuz kalmaması için sahip çıkmamız gerekiyor. Kampanya yazısını gören müşterilerimiz şaşkınlık geçiyor. Genellikle askıda ekmek uygulamasını gördüklerinden dolayı şaşırıyorlar. Tabi kampanyamızı görenler destek vermeye başladılar ve onların desteği bizim için çok önemli. Çünkü sokakta yaşayan çok fazla hayvanımız var. Çocuklarda kampanyaya karşı çok duyarlılar ve kendi kumbarasındaki paraları da getirenler oluyor. İnşallah şehrimizdeki her bir canlıya dokunacağız” şeklinde konuştu.

“HAYVANLARIMIZI BESLEMEMİZ İÇİN ESNAFLARA ÜCRETSİZ MAMA KABI VERİYOR”

Duyarlı esnafın başlattığı kampanyaya destek veren Perihan Sulekoğlu ise hava sıcaklığın iyice düştüğü bu aylarda sokak hayvanlarına daha çok yardım yapılması gerektiğini belirtti. Takdir toplayan yardımın birçok esnaf için örnek olması temennisinde bulunan Sulekoğlu, “Bu cadde üzerinde sürekli gelip geçiyorum. İlknur Hanım sayesinde bulunduğumuz cadde üzerinde hep mama kapları su dolu oluyor. Hayvanseverlik konusunda esnafımız gerçekten çok iyi. Hatta hayvanlarımızı beslememiz için çevredeki esnaflara ücretsiz mama kabı veriyor. Biz de onun sayesinde sokaktaki canlılara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu açıdan İlknur Hanımı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Tahir Aygün