Denizli Haber Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bu akşam oynanacak Süper Kupa maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un bu açıklamasının ardından Galatasaray'dan da yeni bir hamle geldi.

GALATASARAY: İSTİKLAL MARŞI'NA İZİN VERİLMEZSE SAHAYA ÇIKMIYORUZ

Galatasaray genel sekreteri Eray Yazgan: "İstiklal Marşı'na izin verilmezse sahaya çıkmıyoruz."

Karatede grup heyecanı hafta sonu Denizli'de yaşanacak Karatede grup heyecanı hafta sonu Denizli'de yaşanacak

SÜPER KUPA ÖNCESİNDE ARAP YETKİLİLER RİYAD’DA DÖRT ŞEYE İZİN VERMEDİ

• Atatürk posteri
• Yurtta Sulh, Cihanda Sulh pankartı
• Atatürk tişörtü
• İstiklal Marşı

Araplar kararından geri dönmezse iki takım da maça çıkmayacak.

"HENÜZ KABUL GÖRMEDİ"

Koç, Galatasaray derbisine çıkmak istedikleri parkartın kabul edilmediğini belirtti. Mustafa Kemal Atatürk'ün “Yurtta sulh, cihanda sulh" pankartıyla maça çıkmak istediklerini ifade eden Koç, "Sanıyorum otoriteler tarafından henüz kabul edilmedi. Tam belli değil, duruma göre bakacağız" dedi.

"ALMANYA KABUL ETMEDİ"

Süper Kupa'nın oynanacağı yer ile ilgili konuşan Koç, "Süper Kupa'nın Riyad'da oynanması ile ilgili tartışmaları samimi bulmuyorum. İtalya, İspanya dörtlü Süper Kupa oynuyor, dünyanın gözü burada. Biz Almanya'yı istiyorduk aslında, TFF de istiyordu ama Almanya kabul etmedi." dedi.

"BİR MAÇ BURAYA GELDİK DİYE SORGULANACAKSA..."

Fenerbahçe Başkanı ayrıca, "Fenerbahçe'nin duruşu, cumhuriyet ilkelerine sahip çıkışı, Atamız konusundaki duruşu, söylemi, eylemi bir maç buraya geldik diye sorgulanacaksa bunu pek samimi bulmuyorum ve abesle iştigal olarak görüyorum." sözlerini sarf etti.

"SON DERECE ENDİŞELİYİZ, BU BÖYLE GİTMEZ"

Türkiye'de kronikleşmiş bir futbol sorunu olduğunu söyleyen Koç, "Son derece endişeliyiz. Türkiye'nin kronikleşmiş bir futbol sorunu var. Bu böyle gidemez. VAR geldi, hayatımıza girdi. Hakem sorunları daha minimize olacaktı, ne yazık ki arttı. TFF'de bir irade, bir özgüven olmadığını, hafif de bir kafa karışıklığı olduğunu bize gösteriyor." ifadelerini kullandı.

İKİ KULÜP ARASINDA ACİL TOPLANTI PLANLANIYOR

Öte yandan Suudi Arabistan'da Atatürk pankartı ve tişörtüne izin verilmemesi üzerine iki kulüp yetkilileri bu konuda hassasiyet gösteriyor. Kısa süre içinde Galatasaray ve Fenerbahçe yetkililerinin katılacağı bir acil durum toplantısı planlanıyor.

TFF'DEN AÇIKLAMA

TFF'den konuyla iligli yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Değerli Basın Mensupları,

Süper Kupa Maçı Türk Bayrağımız huzurunda, 100. Yıl Kutlama Etkinlikleriyle, Şehitlerimiz için saygı duruşuyla ve sanatçı Norm Ender’in okuyacağı İstiklal Marşımız ile başlayacaktır.

Bu konuda yapılan dezenformasyona itibar etmeyiniz.

Türkiye Futbol Federasyonu" 

Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Tahir Aygün