Denizli Haber - Arpacı, "Ülkemizin temel değerlerinden olan Atatürk görsellerinin ve İstiklal Marşı'nın bir futbol müsabakasında yasaklanması kabul edilemez bir durumdur. Bu yasağın getirilmiş olması hem sporun evrenselliğine aykırıdır hem de ülkemizin değerlerine saygısızlıktır" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ve Galatasaray gibi köklü kulüplerin Süper Kupa maçının Suudi Arabistan’da oynanmasına yönelik kararı eleştiren Arpacı, "Maçın bu şekilde bir ülkede yapılmasını sağlayan karar alıcıları da kınıyorum. Ülkemizin kurucusu olan Atatürk ve milli değerlerimize yapılan bu saygısızlığı şiddetle kınıyor ve bu yasağa karşı duruş sergileyen kulüplerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Pekdemir "Pamukkale'de depreme dayanıksız binalar TOKİ ile yenilenecek" Pekdemir "Pamukkale'de depreme dayanıksız binalar TOKİ ile yenilenecek"

Arpacı ayrıca, milli ve manevi değerlerin spor müsabakalarında yasaklanmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, bu tür durumların futbolun evrensel diline ve fair-play ruhuna aykırı olduğunu vurguladı.

Editör: Tahir Aygün