Denizli Haber - Doğa Thermal Hotel Genel Müdürü Murat Taşlıcalı, sektörün yaşadığı zorlukları ve gelecek beklentilerini değerlendirerek, pandeminin ardından 2023'te sektörde gözlemlenen toparlanma sürecine dikkat çekiyor. Taşlıcalı, sektörün bu zorlu dönemlerden başarıyla çıktığına inandığını ve 2023 yılı verileriyle bunun gözlemlendiğini belirtiyor.

WhatsApp Image 2023-12-18 at 15.47.01 (2)

Türk turizminin, hizmet kalitesini öne çıkartarak tercih edilen destinasyonlardan biri haline geldiğini vurgulayan Taşlıcalı, 2024 yılına dair gelen ön rezervasyonların iyi bir sezon geçireceklerini işaret ettiğini dile getiriyor.

Ancak, daha yapılması gereken çok şey olduğunun da farkında olduklarını belirten Taşlıcalı, iç pazar turizminin artırılması gerektiğine dikkat çekiyor. Özellikle pandemi döneminde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşların tatil yapmakta zorlandığını ifade eden Taşlıcalı, bu konuda Denizli'nin siyasetini ve Denizli Otelciler ve İşletmeciler Derneği'nin yaptığı önemli çalışmaları örnek gösteriyor.

Denizli'nin turizm potansiyelini artırmak için yapılan çalışmalar arasında, Pamukkale Üniversitesi'nin Fizik Tedavi Hastanesi açılışı, Pamukkale Ören Yeri'nin gece aydınlatması ve 24 saat hizmet vermesi gibi çalışmaların yanı sıra Aydın-Denizli Otoyolu'nun tamamlanması ve Denizli merkezde Kent Müzesi'nin hizmete girmesi yer alıyor.

Denizlili Din Görevlileri Afetlere Hazırlıkta Bir İlki Başardı Denizlili Din Görevlileri Afetlere Hazırlıkta Bir İlki Başardı

Denturod'un da yoğun şekilde üzerinde durduğu konulardan biri olan Denizli Havalimanı'ndaki uçak sefer sayılarının artırılması hedefi de bu çalışmaların içinde yer alıyor.

Taşlıcalı, Doğa Thermal Hotel olarak verdikleri hizmet kalitesi ve bölge için gösterdikleri çabalarla, Denizli'nin turizm potansiyelini öne çıkarmak için üzerlerine düşeni yaptıklarına inandıklarını ifade ediyor. Otellerinin ana prensibinin her gün daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu belirten Taşlıcalı, bölge turizminin gelişimi için bu çabayı sürdüreceklerini dile getiriyor.

Murat Taşlıcalı'nın değerlendirmeleri, Denizli turizminin geçmiş zorluklarına rağmen umut vaat ettiğini gösteriyor. Sektör temsilcilerinin ve yerel yönetimlerin ortak çabalarıyla, Denizli'nin turizmdeki potansiyelinin daha da yükselmesi hedefleniyor.

Editör: Tahir Aygün