Denizli Haber - Tavas Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 250 kişilik sinema salonu, 300 kişilik konferans salonu, eğitim çalışmaları için öğrenci derslikleri, gençlere ve çocuklara çeşitli etkinlikler ve gösterimler yapabilecekleri sınıflar yer alacak.

Tavas Kültür ve Sanat Evi’nde Tavasın tarihi, kültürel değerleri, gelenek ve göreneklerinin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması için el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği atölyeler ve satışının yapılacağı alanlar, Kızılcabölük Tekstil ürünleri ve dokumalar, doğal taş resim atölyeleri, Tavasın yöresel lezzetlerinin olduğu gastro odası, Kent Müzesi, kafe ve restoranlar yer alacak.

Tavas için önemli projelere imza atan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “ Tavas Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmayı ve onlara en iyi hizmetleri sunmayı önemsiyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz ve çocuklarımız için Gençlik Merkezimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tavas Kültür ve Sanat Evimiz ile de İlçemizin tarihi, kültürel değerlerin tanıtılması ve gelecek nesillerimize aktarılmasını hedefleyerek, Tavasımızı cazibe merkezi haline getiriyoruz. Buradan tüm hemşehrilerimi 9 Mart 2024 Cumartesi günü gerçekleştirecek olduğumuz açılış programlarımıza davet ediyorum. Kıymetli eserlerimiz şimdiden Tavasımıza hayırlı olsun” dedi.

CHP’nin çöken balkonundan düşüp ölen ilçe başkan yardımcısı toprağa verildi CHP’nin çöken balkonundan düşüp ölen ilçe başkan yardımcısı toprağa verildi

Editör: Tahir Aygün