Denizli Haber - TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)'de Saadet Partisi milletvekilleri, parti grupları için Genel Kurul'da yer verilmediğini belirterek, protesto gösterisinde bulundu. Genel Kurul toplantısında, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi milletvekilleri, komisyon sıralarına oturarak, gruplarına Genel Kurul salonunda yer tahsisi yapılmamasını eleştirdi.

MHP İl Başkanı Yılmaz, ittifak ortağı Zolan’ı ağırladı MHP İl Başkanı Yılmaz, ittifak ortağı Zolan’ı ağırladı

Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplanan Genel Kurul'da, Başkanvekili Bozdağ, yeni bir siyasi parti grubunun kurulması nedeniyle oturma düzeninde değişiklik yapılması gerektiğini açıkladı. Bunun üzerine komisyon kurulacağını belirten Bozdağ, sıralarından kalkmayan milletvekillerinden milletvekili sıralarına geçmelerini istedi. Ancak milletvekillerinin uyarılara rağmen tepkilerini sürdürmeleri, AK Parti'li milletvekillerinin de tepki göstermesine ve tartışmaların yaşanmasına yol açtı.

Saadet Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, yaptığı açıklamada, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi olarak 6 Temmuz tarihinden bu yana kurdukları grubunun hala mecliste yer tahsisinin yapılmadığını ve bu duruma tepki göstermek zorunda kaldıklarını belirtti. Ün, meclis başkanlığının verdiği sözlere güvenerek sabırla beklediklerini ancak verilen sözlerin karşılığının bulunmadığını ifade etti. Meclis Başkanı'nın perşembe günü çözüme kavuşacağı sözünü verdiğini hatırlatan Ün, bugün de çözüm sağlanmadığını ve her partiye ait olan ön sıraların kendilerine tahsis edilmediğini dile getirdi.

Ün, meclis iç tüzüğünün basit bir uygulamasının dahi yerine getirilmediğini ve 3 ay boyunca yaşadıkları bu haksızlığın canlı yayında izlendiğini belirtti. Aynı zamanda ülkenin içinde bulunduğu zor durumları da vurgulayan Ün, milletin yaşadığı ekonomik ve yargısal sorunlarla uğraşırken mecliste yer tartışmasının yapıldığını ve bu durumun utanç verici olduğunu ifade etti. Ün, halktan ve milletten özür diledi ve meclisin çalışmalarına bir an önce başlanması gerektiğini vurguladı.